Yazdır
BURDUR İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur/Merkez'de 82 m² daire icradan satılıktır

BURDUR İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059236
Şehir : Burdur / Merkez
Semt-Mahalle : ÖZGÜR MAH. / ÇEŞMEDAMI
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4233 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Burdur Adliyesi Müzayede Salonu - Adliye Hizmet Binası Giriş Kat - BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
BURDUR
İCRA DAİRESİ


2016/4233 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Özellikleri : Burdur, Merkez, Özgür Mh., Asri Mezarlık Civarı Mevkiinde kain, 631 ada, 773 parsel no ile tapuya kayıtlı taşınmazın 3 nolu bağımsız bölümü. Taşınmaz 296,80 m² alanlı arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, zemin+ 2 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binada toplam 6 adet mesken amaçlı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi binanın kuzeydoğu yönünden doğal zemin seviyesinden 3 basamak çıkılarak zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Zemini mermer kaplamalı, bina giriş holünün yaklaşık 1-metresi seramik kaplama, geriye kalan duvar alanları ve tavanı boyalıdır. Bina dış cephesi boyalı olup tonoz çatısı bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz 3 nolu bağımsız bölüm olup, ana taşınmazın kuzeybatı yönünde bulunan 39038 Sk. üzerinden bakıldığında binanın birinci katında ön tarafta, ana taşınmazın kuzeydoğu yönünde bulunan bina girişinden bakıldığında binanın birinci katında sağ tarafta, bina içinde birinci katta merdiven çıkış yönünde kat sahanlığında sol tarafta konumludur. Taşınmazın 39038 sokağa cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz; antre, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo- wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz 82 m² brüt kullanım alanlıdır. Mesken özellik olarak; Antre, balkon ve mutfak zeminleri seramik mamul, salon ve oda zeminleri laminant parke mamuldür. Antre, salon, mutfak ve diğer oda duvar ve tavanların tamamı plastik boyalıdır. Oda duvar ve tavan kesişimlerin de kartonpiyer kaplama mevcuttur. Islak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Dış kapısı çelik mamul kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, pencere ve balkon kapıları PVC mamuldür. Banyoda klozet, lavabo ve duş mevcuttur. Mutfakta MDF mamul mutfak dolabı ve granit mamul tezgah bulunmaktadır. Meskende duvarların da montajlı kalorifer petekleri mevcuttur., 82 m² yüzölçümü, 8987/51298 arsa payı, Şirinevler Mh., 39038 Sk., Bina No:20, D:3, Merkez / BURDUR adresindedir.
Adresi : Şirinevler Mah, 39038 Sokak, Bina No:20 D:3 Merkez / BURDUR
Yüzölçümü : 82 m²
Arsa Payı : 8987/51298
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, Konutalanlı, Ayrık nizam, 3 kat,koşulları ile yapılaşmaya müsadeli
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Burdur Adliyesi Müzayede Salonu - Adliye Hizmet Binası Giriş Kat - BURDUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV, İhale DV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâlliye Resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.