Yazdır

T.C.
BERGAMA
İCRA DAİRESİ
2019/216 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı : İzmir İli, Bergama İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 1127 Ada, 167 Parsel, 1470 m2 alanlı, Ana Taşınmaz Niteliği : 4 Bloktan oluşan bir zemin ve dörder normal katlı, 39 Mesken ve dükkanlı kargin apartman, 1200/46000 Arsa paylı, D Blokta kayıtlı, 2. Kat, 5 Nolu mesken niteliğinde bağımsız bölüm olup, borçlunun taşınmaz hissesi tamdır.
Adres : Ertuğrul Mahallesi, Namık Kemal Cadddesi, No:14 (Bağkur Apartmanları D Blok) Kat : Daire:5 Bergama
Arsa Özellikleri : Alt yapı hizmetleri mevcut ve yapılaşmanın tamamlandığı şehrin merkez mahallelerinden birinde, sosyal ve ticari merkezlere yakın, talep gören bir konumdadır.
İmar Durumu : Bitişik nizam, 5 Katlı, ön cepheden 5m yan cepheden 3m ve arka cepheden H/2çekme mesafesine sahip olup, konut alanında kalmaktadır.
Genel Özellikleri : 1986 Yılında betonarme ve asansörsüz olarak inşaa edilen yapının D Blok, 2. Kat, 5 Nolu bağımsız bölümü olup, 1200/46000 Arsa paylı, mesken niteliğindeki bağımsız bölümü olup, giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap doğrama, balkon kapı ve tüm pencereler PVC doğramadır. Zeminler ıslak hacimlerde seramik, diğer yerlerde laminant kaplamadır.
Isınma kalorifer ile sağlanmaktadır. 3 Oda, 1 Salon, mutfak, tuvalet, banyo ve balkondan oluşmakta olup, kullanım alanı yaklaşık 100 m2 dir.
Yüzölçümü : 100,00 m2
Hissesi :Tam
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Belirtildiği Gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bergama Adliyesi, Zemin Kat, İcra Müdürlüğü Önü, Bergama/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.