Yazdır
BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Gömeç'te dubleks mesken icradan satılıktır (Çoklu satış)

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019884
Şehir : Balıkesir / Gömeç
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / KARAAĞAÇ
: 198
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) -Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/417 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda : Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mahallesi, Çetir Mevkii, 240 ada, 2 parsel, 2 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken olarak kayıtlıdır. Taşınmazın açık adresi :Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mahallesi, Çetir Mevkii, Çetir Caddesi Bendis Villaları, No:2'dir. 16.535,55 m2 yüzölçümlü 'arsa' vasıflı taşınmaz kat irtifakı yapılmış 1/42 arsa pay/payda oranına sahip mesken niteliğinde kayıtlı bodrum, zemin, 1. kat 2 nolu bağımsız bölümdür.Kıymet taktiri raporuna göre : Taşınmazın bulunduğu site sokak üzerinde sağ kolda konumlu sokağa cephe parseldir. 2 numaralı taşınmazın bulunduğu site toplu ulaşım araçlarının güzargahı olan Artur yoluna 260 metre yürüme mesafesindedir. Taşınmaz Çanakkale- İzmir karayoluna ve Karaağaç Belde merkezine kuş uçuşu 6,5 km, Gömeç şehir merkezine kuş uçuşu 5 km mesafededir. Taşınmazın denize mesafesi 300 metre yürüme mesafesidir. Taşınmazın ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaza yakın konumlu Karaağaç Sahili, İnciraltı Cafe, otel, pansiyon, apart tarzı turizm tesisleri ile günübirlik tesis alanı sahil ve plajların bulunduğu sosyal donatı alanları içerisindedir. Taşınmaz bulunduğu blok parselin giriş kapısından bakıldığında en sol kolda 2. giriş sırasından 2. sırada, sitenin güney-batı konumunda yer almaktadır. Taşınmaz bodrum kat, zemin kat, ve 1 normal kattan oluşan 3 katlı tribleks villa şeklinde bir yapıdır. Taşınmazın teras bölümü de bulunmaktadır. Bodrum katında açık salon mutfak, tuvalet mahalleri bulunmaktadır. Zemin katında açık salon mutfak, wc-banyo ve teras balkonları bulunmaktadır.Taşınmazın 1. katında 3 oda 1 banyo-wc + balkon mahallerinden oluşmaktadır.Taşınmaz bodrum katı 56.80 m2 zemin ve 1 normal katları toplam 141.64 m2, taşınmaz toplamda 198,44 m2 alanlıdır. Taşınmazın üstü açık teras kullanım alanı da bulunmaktadır. Taşınmazın teras katında mangal için taş yapım şömine ve geniş deniz manzarası bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın zeminleri ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde laminant parke, duvarları ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde saten alçı üzerine boyalı tavanlarında kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın mutfak hacimlerinde lake mutfak dolabı üzerinde mermerit döküm tezgah üzerinde lake mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın tuvalet-banyolarında hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri ahşap görünümlü pvc çift cam pencere üzerinde elektrikli veya manuel çalışan panjurlar bulunmaktadır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın ısıtma sistemi için ısıtma tesisatı çekili olup, petekleri monte edilmemiştir. Keşif günü taşınmazın bodrum katında rutubet nemi olduğu, kısmi duvar sıva boya tadilatı gerektirdiği tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 16.535,55 m2
Arsa Payı : 1/42
İmar Durumu : Gömeç Belediye 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 2 kat, Taks:0,15 Kaks:0,30 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) -Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda: Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mah., Çetir Mevkii, 240 Ada, 2 parsel, 22 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken vasıflı taşınmaz olarak kayıtlıdır. Taşınmazın açık adresi;Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mah., Çetir Mevkii, Çetir Caddesi Bendis villaları, No:22'dir. Taşınmaz 16.535,55 m2 yüzölçümlü arsa vasıflıdır. Bu arsa içerisinde kat irtifakı yapılmış 1/42 arsa pay/payda oranına sahip mesken niteliğinde kayıtlı bodrum,zemin, 1.kat, 22 nolu bağımsız bölümdür. Kıymet taktiri raporuna göre: Taşınmaz site toplu ulaşım araçlarının güzergahı olan Artur yoluna 260 metre yürüme mesafesindedir. Taşınmaz Çanakkale-İzmir karayoluna ve Karaağaç belde merkezine kuş uçuşu 6.5 km, Gömeç şehir merkezine kuş uçuşu 5 km mesafededir. Taşınmazın denize mesafesi 300 metre yürüme mesafesidir. Taşınmazın ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaz yakın konumlu Karaağaç sahili, İnciraltı Cafe, otel, pansiyon, apart tarzı turizm tesisleri ile günübirlik tesis alanı, sahil ve plajların bulunduğu, sosyal donatı alanları içerisindedir. 22 nolu bağımsız bölüm 'dubleks mesken? vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu blok parselin giriş kapısından bakıldığında en sağ koldan 2. sırada, giriş sırasından ise 3. sırada, sitenin güneydoğu konumunda yer almaktadır. Taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve bir normal kattan oluşan üç katlı tribleks villa şeklinde bir yapıdır. Taşınmazın teras bölümü de bulunmaktadır. Taşınmazın bodrum katında açık salon, mutfak, tuvalet mahalleri bulunmaktadır. Taşınmazın zemin katında açık salon, mutfak, WC-Banyo ve teras balkonları bulunmaktadır. Taşınmazın 1. katında 3 oda, 1 banyo-wc + balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz bodrum katı 56,80 m2 zemin ve bir normal katları toplam 141,64 m2, taşınmaz toplamda 198,44 m2 alanlıdır. Taşınmazın teras katında mangal için taş yapım şömine ve geniş deniz manzarası bulunmaktadır.
Taşınmazın zeminleri ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde laminant parke, duvarları ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde saten alçı üzerine boyalı, tavanlarında kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın mutfak hacimlerine lake mutfak dolabı üzerinde mermerit döküm tezgah üzerinde lake mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın tuvalet banyolarında hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri ahşap görünümlü pvc çift cam pencere üzerinde elektrikli veya manuel çalışan panjurlar bulunmaktadır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın ısıtma sistemi için ısıtma tesisatı çekili olup, petekleri monte edilmemiştir. Taşınmazın üstü açık teras kullanımı ve geniş deniz manzarası bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 16.535,55 m2
Arsa Payı : 1/42
İmar Durumu : Gömeç Belediye 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 2 kat, Taks:0,15 Kaks:0,30 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda:Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mah., Çetir Mevkii, 240 Ada, 2 parsel, 34 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken vasıflı taşınmaz olarak kayıtlıdır. . Taşınmazın açık adresi:Balıkesir İli, Gömeç İlçesi, Karaağaç Mah., Çetir Mevkii, Çetir Caddesi Bendis Villaları, No:34'tür.Taşınmaz 16.535,55 m2 yüzölçümlü arsa vasıflıdır. Bu arsa içerisinde kat irtifakı yapılmış 1/42 arsapay/payda oranına sahip mesken niteliğinde kayıtlı bodrum,zemin, 1.kat, 34 nolu bağımsız bölümdür. Kıymet taktiri raporuna göre: Taşınmaz site toplu ulaşım araçlarının güzergahı olan Artur yoluna 260 metre yürüme mesafesindedir. Taşınmaz Çanakkale-İzmir karayoluna ve Karaağaç belde merkenize kuş uçuşu 6.5 Kilometre, Gömeç şehir merkezine kuş uçuşu 5 Kilometre mesafededir. Taşınmazın denize mesafesi 300 metre yürüme mesafesidir. Taşınmazın ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaza yakın konumlu Karaağaç sahili, İnciraltı Cafe, otel, pansiyon, apart tarzı turizm tesisleri ile günübirlik tesis alanı, sahil ve plajların bulunduğu, sosyal donatı alanları içerisindedir. 34 nolu bağımsız bölüm Dubleks mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu blok parselin giriş kapısından bakıldığında 34 numaralı taşınmaz siteye kapı girişinden bakıldığında en sağ koldaki deniz cephesinden 4.sıradaki villadır. Sitenin kuzey-doğu konumunda yer almaktadır. Taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve bir normal kattan oluşan üç katlı tribleks villa şeklinde bir yapıdır. Taşınmazın teras bölümü de bulunmaktadır. Taşınmazın bodrum katında açık salon, mutfak, tuvalet mahalleri bulunmaktadır. Taşınmazın zemin katında açık salon, mutfak, WC-Banyo ve teras balkonları bulunmaktadır. Taşınmazın birinci katında 3 oda, bir banyo-wc + balkon mahallerinden olulşmaktadır. Taşınmaz bodrum katı 56,80 m2 zemin ve bir normal katları toplam 141,64 m2, taşınmaz toplamda 198,44 m2 alanlıdır. Taşınmazın teras katında mangal için taş yapım şömine ve geniş deniz manzarası bulunmaktadır. Taşınmazın zeminleri ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde laminant parke, duvarları ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde saten alçı üzerine boyalı, tavanlarında kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın mutfak hacimlerine lake mutfak dolabı üzerinde mermerit döküm tezgah üzerinde lake mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın tuvalet banyolarında hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri ahşap görünümlü pvc çift cam pencere üzerinde elektrikli veya manuel çalışan panjurlar bulunmaktadır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın ısıtma sistemi için ısıtma tesisatı çekili olup, petekleri monte edilmemiştir. Taşınmazın üstü açık teras kullanımı ve geniş deniz manzarası bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 16.535,55 m2
Arsa Payı : 1/42
İmar Durumu : Gömeç Belediye 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 2kat, Taks:0,15 Kaks:0,30 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) -Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.