Yazdır

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2015/864 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, Küçükbakkalköy Mahalle/Köy, 3361 Ada, 1 Parsel, B tipi-2, 1. Kat, 60/29232 arsa paylı, 6 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Mahallenden edinilen bilgi ve dosyada mevcut bulunan bilirkişi raporu ve eki kat planından; 3+1 konumda olduğu anlaşılan daire; güney ve batı yönlere cepheli, girişte antre, sağda mutfak, bitişiğinde köşede salon, antre devamında koridor, koridora açılan biri ebeveyn banyolu üç yatak odası ve banyo planında kat planı üzerinden alınan yüz ölçümleri toplamında; net yüz ölçümü 110 m2 (sıva payları düşülmüş) brüt alanı: takribi 130 m2 ıslak zeminler seramik, odalar lamine parke, pvc doğramalı, amerikan panel kapılı, mutfakta; laminat tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; duşakabinli küvet, klozet ve hilton lavabo, duvarlar saten boya, kartonpiyerli iyi vasıfta malzeme ve işçilikte inşa edilmiş, elektrik su ve kombi sistemde doğalgaz kaloriferli, asansörlü, kapalı garajlı, yüzme havuzlu, basket sahalı, bahçesi iyi derecede peyzajlı, yürüme yolları bulunan, site çevresi beton ve çitle çevrili, girişte, görevli mahali mevcut, 6 blok 491 daireli sitede, planlı yapılaşmanın olduğu bölgede ulaşım kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, Barbaros Mahalle, Çiğdem Sok., Ağaoğlu My World Equinox sitesi, B tipi -2 blok, D:6
İmar Durumu : 1 parsel:14/08/2009-02/10/2009-21/04/2010-30/10/2012 tasdik tarihli, Ataşehir topu konut alanı batı bölgesi, 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında; kaks:2,50 H:serbest yapılanma şartlarında, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/864 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.