Yazdır

T.C.GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ
2019/14397 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 7286 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konusu taşınmazın, Arnavutköy İlçesi, Arnavutköy Mahallesi, 7286 parselde kayıtlı olan (2) nolu daire vasıflı (İdari adresi) Arnavutköy İlçesi Anadolu Mah. Aydemir Sk. No:2 Zemin kat D:2 adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bina; bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere, tek daire üzeri, 4 bağımsız bölümlü ve 4 katlıdır. Bina giriş holü zemini, sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplamalı, demir korkuluklu, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, bina giriş kapısı demir kapılı, dış cephesi mantolama kaplamalı, doğalgazlı, elektrik, su sıhhi tesisatı mevcuttur. Arnavutköy Belediyesi İmar arşivinden 97/83 sayılı projesinde yapılan incelemede taşınmazın; zemin kat (2) nolu daire girişte antre, mutfak, salon, balkon, üç odalı, banyo, duş ve wc+lavabo mahallerinden oluşmakta yaklaşık toplam net 101,90 m², brüt 125,20 m² alana sahiptir.
Yerinde yapılan incelemede, odalar ve salon laminant parke kaplamalı olup, antre, mutfak, banyo, wc zeminleri seramik kaplamalı olup, duvarlar sıva üzeri plastik boyalı olduğu, ıslak zeminlerde ise duvarlar seramik kaplamalı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları, mutfakta ise sabit tezgâh ile mutfak dolapları, dış kapısı çelik kapılı, iç kapılar ahşap kapılar, pencereler pvc ve ısıcamlı olup, doğalgaz ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı mevcuttur. İmar Planında Emsal: 1.50 Hmax: 4 katlı konut alanında kalmakta olup kısmen de yola terki bulunmaktadır.İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiştir.
Yüzölçümü : 198 m2 Arsa Payı : 50/198 :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar Planında Emsal: 1.50 Hmax: 4 katlı konut alanında kalmakta olup kısmen de yola terki bulunmaktadır. .Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse : tam Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14397 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.