Yazdır

T.C.GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ

2019/13996 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 0 Ada, 10120 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, KARATOPRAK Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. İstanbul İli Arnavutköy İlçesi Arnavutköy mah. 0 ada 10120 parsel 3. kat, 7 numaralı bağımsız bölüm sayılı 30/204 arsa paylı çatı arası piyesli mesken vasıflı (İdari Adresi) Anadolu Mahallesi Necip Fazıl Cad. No:134 K:3 ve 4 D:7 Arnavutköy / İSTANBUL adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 204,00 m² arsa üzerinde konumlu, 992,41 m² inşaat alanı söz konusudur. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, zemin + 3 normal + çatı arası piyes katlı betonarme bina nitelikli 5 yıllık apartmanın giriş holü zemini; mermer, merdiven basamakları, mermer ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini mermer kaplı, korkuluklar alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiş, bina girişi içi cam çelik kapı malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre; zemin katta 1 dükkan ve 1 de dubleks dükkan, ve her katta 2 daire, son katında normal daire ve Ç.A.P olup toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmakta ancak kullanılamamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Binanın dış cephesi kısmi seramik kısmi mantolama üzeri akrilik boya kaplamalıdır.. Bölgede 3-4 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Değerleme konusu taşınmaz, 3 katta konumlu olan 7 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmazın mimari projesine göre çatı arası piyes de dahil olmak üzere 5 adet oda, 2 adet salon, hol, antre, 2 adet mutfak, banyo, wc, duş, balkon ve teras bulunan yaklaşık toplam 105 m² net, 125 m² brütalanlıdır.Değerleme konusu taşınmaz merdiven çıkışının solundaki 7 kapı nolu taşınmazdır.Taşınmazın mimari projesindeki mahal tefrişatına göre zeminler; salon ve odalarda laminat parke, mutfak, hol, banyo ve wc seramik kaplama, duvarlar; salon, hol ve odalarda sıva üzeri boya, mutfak ve banyo seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, ısınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmakta ancak bağlanmamıştır. İmar Planında Emsal: 2.10, Hmax: 5 Kat Konut+Ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiştir.
Adresi : Anadolu Mahallesi Necip Fazıl Cad. No:134 K:3 ve 4 D:7Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 204,00 m2Arsa Payı : 30/204 :
İmar Durumu : İmar Planında Emsal: 2.10, Hmax: 5 Kat Konut+Ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse : Tam Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13996 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.