Yazdır

T.C.
ANTALYA
1. İCRA DAİRESİ
2019/134 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 4765 Ada, 32 Parsel, YENİGÜN Mahalle/Köy, 2/10 Nolu Bağımsız Bölüm bulunduğu Şevval Apartmanı üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat + zemin kat + asma kat + 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Apartmanın giriş kapısı ferforje demir kapı,Apartmanın Asansörü yoktur. Yapı yaklaşık olarak 11 yıllıktır.kuzey güney - batı cepheli bir meskendir. İlgili Belediyesindeki 11.08.2008 tarih ve 22 / 22 nolu Genel İskan Belgesine göre 77,00 M2 yüzölçümlüdür. 2+1 özellikli bir dairedir. Salon,mutfak, çocuk odası, ebeveyn yatak odası, banyo, tuvalet, antre, hol ve iki adet balkon hacimleri bulunmaktadır. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminat parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir Duvar ve tavan kaplamaları saten alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır.Daire giriş kapısı çelik, iç kapı kasa ve kanatları ahşap paneldir. Pencere doğraması PVC olup, ısıcamlıdır..Mutfak tezgâhı doğal granit alt ve üstündeki dolaplar hazır yapımdır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. ısıtılması klima ile yapılmaktadır.Elektrik ve suyu faaldir.borçlu Müsür UYAN ın oturduğu görülmüştür.
Adresi : Yenigün Mahallesi 1039/1 sokak Şevval Apt. No:3 kat.3 D.10 Muratpaşa /ANTALYA
Yüzölçümü : 714 m2
Arsa Payı : 36/510
İmar Durumu : Antalya Muratpaşa Belediye si Plan ve Proje Müdürlüğünce tanzim edilen 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planına göre Antalya İli Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi 4765 Ada 32 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam kat adedi dört(4) subasıman kodu 2,50 metre çıkma katsayısı 1,70 E=0,80 emsalli olup konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin katC Blok1-2-3-4 nolu ihale satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/134 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020