Yazdır

T.C.
ANTALYA
8. İCRA DAİRESİ
2017/4141 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 7648 Ada, 11 Parsel, Arapsuyu Mahallesi, 20 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın bulunduğu mevkii Konyaltı Belediyesi Uncalı Mahallesi sınırları içindedir. Bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım çok kolaydır. Alışveriş merkezlerine, okula camiye, mezarlığa,üniversiteye yakındır.Taşınmaz üzerinde 3 blok halinde bir site bulunmaktadır. A blok isimli Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup, 2. Bodrum kat+1. bodrum kat +zemin + 6 normal kattan oluşmaktadır. Sözkonusu taşınmazın doğu tarafından Toroslar Caddesi, güney ve batı tarafından sokak geçmektedir. Binanın bulunduğu arsanın bahçe çevre duvarının yapılmış olduğu,bahçe giriş kapılarının demirden olduğu, bahçesindeki yürüyüş yollarının beton kilitparkeile kaplı olduğu,Yüzme havuzunun, bahçesinde kamelyeninin , açık otoparkının,görevlinin bulunduğu, merdivenlerinin mermer hazır mediven basamağı ile kaplı olduğu, merdiven kovanının duvarlarının 1,20m yüksekliğe kadar mermer ile kaplı olduğu gözlenmiş korkulukları demir doğrama ve boyalıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, çatısı teras çatıdır. Binanın girişi 1. bodrum kat (yol seviyesindendir.) seviyesinde ve tek basamak yüksekliğindedir. Binada her katta 2 mesken olmak üzere; toplam 20 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın bahçesi bakımlı vaziyettedir. Bina elektrik, su tesisatlı ve asansörlüdür. Bina için 04/08/2005 tarihinde yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğu inşaat ruhsatı alındığı,dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır. Bina 11 yıllıktır .
Dairenin Özellikleri : 20 nolu bağımsız bölüm A blok nolu binanın 6. katında kuzey- batı -güney cephelidir. Doğu tarafından yol cephededir. Giriş koridor, 3 oda , 1 salon ,ayrı mutfak, banyo-wc , ayrı wc, ebeyn banyo wc ve 1 balkon hacminden oluşmaktadır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke diğer mekanlarınki seramik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimler hariç diğer mekanların tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyyer vardır. Meskenin dış kapısı özellikli çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, dış pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak tezgahı mermer , altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Banyoda wc tavanında pvc asma tavan vardır. Mesken net 118 m2 büyüklüğünde ve havuz manzaralıdır. Meskende borçlu oturmaktadır.
Adresi : Uncalı Mahallesi, Toroslar Caddesi No: 82/A6. Kat Daire: 20(Mahallinde 15)Konyaltı/ANTALYA
Yüzölçümü : 5.058 m2
Arsa Payı : 100/6600
İmar Durumu : Konyaltı Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün dosyan içerisinde bulunan yazısına göre ;Antalya İli Konyaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi 7648 ada 11 nolu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam kat adedi 5 olan 0,20/1 emsalli konut,Zorunlu yol boyu ticaret alanı planlıdır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MELTEM MAHALLESİ ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5,6,7,8. İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI MURATPAŞA/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4141 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019