Yazdır

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ

2018/3389 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 20241 Ada, 1 Parsel, SİTELER Mahalle/Köy, G - 19 Nolu Bağımsız Bölüm -Satışa Konu 19 Nolu Bağımsız Bölüm;Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Siteler Mahallesi 20241 Ada, 1 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 9 normal kat olarak inşa edilmiş Konyaaltı Konakları Sitesi G.Blok Apartmanının, 4.Katında, Kuzey - Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 98 m2 Alana Sahiptir. ( 19 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki Konyaaltı Belediyesindeki 26.03.2009 Tarih ve 02 / 35 Nolu Genel İskan Belgesinden Alındı. ) İçinde : 1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Kat kaloriferi ankastre tesisatı vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda çift asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
-Keşif esnasında 19 nolu bağımsız bölümde hissedarlardan birinin oturmakta olduğu görüldü.
-9 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış, açık oto parkı ve güvenlik vardır.
-TAPUDA 14144 m2 Lik ARSADA 47 / 14144 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre G.Blokta 3.Katta ) 19 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir. -19 nolu bağımsız bölümün 1 / 12 Hissesinin, Borçlu kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi : Siteler Mahallesi 1343. Sokak No:1 Konyaaltı Konakları Sitesi G Blok Daire No : 19 Konyaaltı/Antalya
Arsa Payı : 47/14144
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 33.333,33 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK 2. KAT 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3389 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2019