Yazdır

T.C.
ANTALYA
9. İCRA DAİRESİ
2019/8946 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Antalya İl, Kepez İlçe, 27333 Ada, 6 Parsel, GÖKSU Mahalle, B Blok 1. Kat 8 nolu B.Bölüm Nolu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat sisteminde bodrum + zemin + 6 normal katlı olarak inşa edilmiş, yüzme havuzlu site içerisinde 6 & 7 yıllık asansörlü binadır. Satışa taktirine konu taşınmaz binanın 1.katında yer almakta olup, güney-doğu cephelerine istikametli konumda, onaylı projesine göre 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 1 balkon zeminlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerde oda ve salon zeminleri laminat parke, ıslak zeminleri seramik, mutfak tezgahı granit, dolapları mdf profil kapaklı, dış doğramalar pvc, iç doğramalar amerikan panel, duvarlar saten boyalı ,brüt yaklaşık 72 m2 mesken vasfında taşınmazdır.
Adresi : Göksu Mah. 6847 Sokak No: 18 Su Ada Konutları B Blok Kat :1 D:8 Kepez / ANTALYA
Yüzölçümü : 14.048 m2
Arsa Payı : 1501280960
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre,İnşaat tarzı Kepez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Çap servisinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, Konut alanında, Emsal:0.60, Ayrık nizam, Kat adedi: 7 Kat(Max), Subasman kotu:0.50m, Çıkma kat sayısı:1.70 m yapılaşmalı olarak planlıdır, denmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi 9. İcra Müdürlüğü önü koridorda-ANTALYA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8946 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019