Yazdır

T.C.
ANTALYA
13. İCRA DAİRESİ

2018/9345 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre ;Antalya İl, Kepez İlçe, 3479 Ada, 7 Parsel, ŞAFAK Mahalle, BİRİNCİ KAT 3 BAĞIMSIZ Bölüm
TAŞINMAZIN POSTA ADRESİ:Antalya İli, Kepez İlçesi, Şafak Mahallesi, 3479 Ada, 07 Parsel 3 nolu bağımsız bölüm meskenin posta adresi, Şafak Mahallesi, 4282. Sokak, Betül Apartmanı, No: 23, Kat 2,Daire No:3 Kepez / ANTALYA adresidir.
NOT: Taşınmazın tapu kaydında apartmanın zemin ( giriş ) katı bodrum kat kabul edildiğinden birinci katta gözükmektedir. Fiili olarak taşınmaz ikinci kattadır.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:Dosya içinde bulunan Kepez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce tanzim edilen 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planına göre Antalya İli, Kepez İlçesi, Şafak Mahallesi, 3479 Ada, 07 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti üç ( 3 ), saçak seviyesi 11,50 metre, subasman kotu 2,50 metre, inşaat cephesi 10,84 metre olup, yol boyu ticaret ve konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI ;Dosyada bulunan Kepez Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünce tanzim edilen tapu kaydına göre Antalya İli, Kepez İlçesi, Şafak Mahallesi, 3479 Ada, 07 Parsel 391,00 M2 yüzölçümlü olup, ana taşıyıcı özelliği arsadır. 3 nolu bağımsız bölüm 90 / 782 arsa paylı mesken
KEPEZ İLÇESİ, ŞAFAK MAHALLESİ, 3479 ADA, 07 PARSEL, 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKENİN VASIF VE ÖZELLİKLERİ:
KONU GAYRİMENKULÜN BULUNDUĞU APARTMANIN ÖZELLİKLERİ
İnşaat Tarzı Betonarme Yapı Ruhsat Tarihi ve Nosu 16.06.2009? 449 Genel İskân Belgesi Tarih ve Nosu 20.09.2010 ? 16 / 26 Yapının Yaşı 8 Yapı Sınıfı
3-B Kullanım Amacı Konut Kat Adedi 5 ( Bodrum kat dâhil ) Blok Sayısı 1 Blok Toplam İnşaat Alanı 908,00 m2 Bağımsız Bölüm Sayısı 6 adet ( 1 adet dükkân, 5 adet mesken )Elektrik Şebeke Su Şebeke Asansör Yok Otopark Yok Yangın Merdiveni Yok Bina Dış Cephe İnce sıva üzerine dış cephe boyası Kıymet takdirine konu taşınmaz 391,00 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde projelendirilmiş olan 1 blok 6 bağımsız bölümden oluşan, 5 katlı ve 908,00 m2 Toplam İnşaat Alanına sahip binanın 2. katında bulunmaktadır. Apartmanın zemin ( giriş ) katında dükkân, birinci katında bir adet mesken, diğer katlarda her katta 2 daire olmak üzere toplam 5 adet bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Apartmanının giriş kapısı demir profil, merdiven ve sahanlık kaplamaları renkli mermer, merdiven korkuluğu alüminyum profildir. Apartmanın asansörü yoktur. Yapı yaklaşık olarak 8 yıllıktır.
KONU GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ Kıymet takdirine esas 3 nolu bağımsız bölüm Kuzey ? Doğu - Batı cepheli bir dairedir. İlgili belediyesindeki 20.09.2010 tarih ve 16 / 26 nolu Genel İskân Belgesine göre bürüt 88,00 M2, net 73,00 M2 yüzölçümlüdür. 3 nolu bağımsız 2+1 özellikli bir dairedir. Salon, mutfak, çocuk odası, ebeveyn yatak odası, banyo, tuvalet, antre, ve bir adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminat parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir. Duvar ve tavan kaplamaları alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapı kasa ve kanatları ahşap paneldir. Pencere doğraması PVC olup, ısı camlıdır. Mutfak tezgâhı mermerit olup, alt ve üst dolapları hazır yapımdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Taşınmazın ısıtılması klima ile yapılmaktadır.
GAYRİMENKULÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:Kıymet takdirine konu teşkil eden Antalya İli, Kepez İlçesi, Şafak Mahallesi, 3479 Ada, 07 Parsel 3 nolu bağımsız bölümün bulunduğu mevkii, konumu, imar durumu, vasıfları, mesken olması, denize, alışveriş merkezlerine semt pazarına, Antalya merkeze, otogara ve havaalanına, olan mesafesi gibi değerine etki eden faktörler ile emsal karşılaştırmaları ve mahalli alım satım rayiçleri dikkate alındığında, değeri 90 / 782 arsa payı dâhil 250.000,00.- TL. (İkiyüzellibinlira) olarak takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 391 m2
Arsa Payı : 90/782
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi 13.14.15.16.İcra Müdürlüğü İhale OdasıMeltem -Muratpaşa/Antalya -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9345 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019