Yazdır

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ
2019/14096 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 10032 Ada, 8 Parsel, DÜDENBAŞI Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 10032 Ada 8 Nolu Parsel Belediye Adresine Göre:Düdenbaşı Mahallesi, 2300.Sokak, No : 53 Adresindeki31 N.UÇAR APARTMANININ Olduğu Yerdir. Parsele 08.12.2010 Tarih ve 1279 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır. Ayrıca 10.03.2011 Tarih ve 242 Nolu Tadilat Ruhsatı Alınmıştır. Antalya İli, Kepez İlçesi, Düdenbaşı Mahallesi 10032 Ada, 8 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 3 normal kat olarak inşa edilmiş N.Uçar Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Güney ? Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 44m2 Alana Sahiptir. ( 1 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ?Kepez Belediyesindeki?Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı.) İçinde : 1 Salon, 1 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo + WC Bölümü İle1 Adet Balkonu Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanı laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde demir korkuluk vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak girişinde alçı kemer vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 1 nolu bağımsız bölümde kiracının oturmakta olduğu görüldü. TAPUDA 620m2 Lik ARSADA 31 / 620 ARSA PAYLI KAT İRTİFAKLI ( Tapu Kaydına Göre 1.Bodrum Katta )1 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir. 1 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu adına kayıtlı olduğu görüldü.
Arsa Payı : 31/620
İmar Durumu : Antalya İli Kepez İlçesi, Düdenbaşı Mahallesi, 10032 Ada, 8 Nolu Parsel 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ; Ayrık Nizam, 3 Kat, TAKS = 0.25 Olarak Ayrılmış Bir Konut Parselidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ve muhtelif kurum haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/05/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : MELTEM MAH. ANTALYA İL ADALET SARAYI 1,2,3,4 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14096 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020