Yazdır

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/5 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Tapu kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Şekerhane Mah, 246 ada 122 parselde kayıtlı 382,00 m² alanlı, arsa vasıflı taşınmaz üzerinde, 8/288 arsa paylı, iş yeri niteliğindeki, 2 Kat, 19 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.Bulunduğu Yer ve Adresi: Şekerhane Mahallesi, Şevki Bey Sok. Şevki Azakoğlu İşhanı No: 13D. no: 19 Taşınmaza ulaşım Şevki Bey Sok, üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel kuzeyi Ali İmam Sok, güneyi Şevki Bey Sok. ile cephelidir. Yakın çevresinde konut alanı olarak kullanılan imarlı araziler yer almaktadır. Bölge orta ve üst gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, Şevket Tokuş Caddesine 320 mt, Akdeniz sahiline 1 km, Gazipaşa Havalimanına yaklaşık 40 km mesafededir. Gayrimenkulün çap, iskan, ruhsat, onaylı proje vb. bilgileri :1/1000 ölçekli İmar Planı kapsamında, Kısmen konut alanında kalmakta olup, blok nizam, 5 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.Hali hazır durumu:Bağımsız bölümün bulunduğu parsel; Antalya ili Alanya ilçesi, Şekerhane mahallesi yerleşim alanında, meskûn mahal içerisinde, dört birtarafı yol ile cepheli, düz ve eğimsiz olup, parselin bulunduğu bölgede çok sayıda konut,ticaret ile eski ve yeni yapılaşmaların olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma yoğunluktadır. Taşınmaz konumu itibari ile elektrik, su, yol, ulaşım, ptt, alt yapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan, konut, ticaret ve turizm fonksiyonu ile gelişmekte olan bir bölgededir.Bağımsız bölümün bulunduğu Şevki Azakoğlu İş Hanı; Tek bloklu zemin+4 katlı düz teras çatılı zemininde dükkanlar olan diğer katlarda 6 şar adet daire olmak üzere toplam 24 daireden oluşan merdivenleri mozaik taş merdiven korkulukları demir olan betonarme karkas yapıda asansörsüz bir binadır.19 nolu bağımsız bölüm,yukarıda özellikleri verilen binanın 2. katında yer alan belediye kapı numarası 205 olan,kuzey ve doğu cepheli, çelik giriş kapılı, iç cephe duvarları alçı sıvalı?boyalı, tavanı kartonpiyer uygulamalı, tüm zeminleri seramik kaplı, iç doğramaları ahşap kapıdan, dış doğramaları pvcden imal, mutfak tezgahı mermer dolapları mdfden imalatlı, 1 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 1 adet wc 1 adet balkon hacimlerinden oluşan hali hazırda mesken olarak iskan edilen 1+1 şeklinde, ayrı mutfaklı, yaklaşık 80 m² alanlı, bir meskendir. Değeri:Arsa payı ile birlikte toplam rayiç değerinin 220.000,00-TLdir.

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Y.planı: 20/08/1990
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Tapu kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Şekerhane Mah, 258 ada 282 parselde kayıtlı 853,13 m² alanlı, iki adet betonarme bina ve arsası vasıflı taşınmaz üzerinde, 102/1216 arsa paylı, mesken niteliğindeki, B Blok zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.Bulunduğu yer ve adresi: Şekerhane Mahallesi, Ali İmam Sok. Aliye Apt. No: 33 D.No: 1 Taşınmaza ulaşım Ali İmam Sok, üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel kuzeyi Ali İmam Sok, güneyi Şevki Bey Sok. ile cephelidir. Yakın çevresinde konut alanı olarak kullanılan imarlı araziler yer almaktadır. Bölge orta ve üst gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, Şevket Tokuş Caddesine 320 mt, Akdeniz sahiline 1 km, Gazipaşa Havalimanına yaklaşık 40 km mesafededir. Gayrimenkulün çap, iskan, ruhsat, onaylI proje vb. bilgileri :1/1000 ölçekli İmar Planı kapsamında, Kısmen Konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam, 0,25emsal ile 4kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.Hali hazır durumu:Bağımsız bölümün bulunduğu parsel;Şekerhane mahallesi yerleşim alanında, meskûn mahal içerisinde, kuzey ve güney tarafı yol ile cepheli, düz ve eğimsiz, parselin bulunduğu bölgede çok sayıda konut, ve ticaret ile eski ve yeni yapılaşmaların olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma yoğunluktadır. Taşınmaz konumu itibari ile elektrik, su, yol, ulaşım, ptt, alt yapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan, konut, ticaret ve turizm fonksiyonu ile gelişmekte olan bir bölgededir.Bağımsız bölümün bulunduğu Alaiye Apt; iki bloklu parselin güney tarafında bulunan bodrum + zemin + 3 + çatı katlı her katta 1 dairesi bulunan merdivenleri mermer kaplı demir korkuluklu açık otoparklı betonarme karkas yapıda asansörsüz yaklaşık 10-15 yıl yıpranmalı bir binadır. 1 nolu bağımsız bölüm, yukarıda özellikleri verilen binanın zemin katında bulunan,dört cepheli,çelik giriş kapılı, iç cephe duvarları alçı sıvalı ? boyalı, tavanı kartonpiyer uygulamalı, tüm zeminleri seramik kaplı,iç doğramaları hazır kapıdan, dış doğramaları pvc?den imal, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları mdfden imalatlı, toplamda1 tanesinin içerisinde yine mutfak bulunan 2 ayrı oda , 1 adet amerikan mutfaklı salon,2 adet banyo, 1 adet wc 2 adet balkon hacimlerinden oluşan, hali hazırda iskan edilmekte olan 2+1 şeklinde, Ayrı mutfaklı, yaklaşık 100 m2 alanlı bir meskendir. Değeri: Taşınmaz arsa payı ile birlikte toplam rayiç değerinin 270.000,00-TL dir KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Y.planı :05/01/2006
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019