Yazdır

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ


Dosya No:2019/21770 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Odabaşı Mah. 94 cilt 9313 sayfa 1559 ada 2 parselde kayıtlı 483,31m2 yüzölçümlü zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdeki 65/483 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmaz dikdörtgen şeklinde olup, yol kotundadır. Üzerinde Zemin+2 Kat+ Çatı arapiyesi şeklinde 4 katlı binamevcuttur. Her katta 2'şer adet daire olmak üzere toplamda 6 adet bağımsız bölüm daire bulunmaktadır. Bina yalıtımsız, asansörsüz ve yarı çatılıdır. Bina girişi ve merdivenler seramiktir. 3B yapı sınıfındadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan orta ve alt gelir düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesindedir. Planlı yapılaşmaya sahip olan bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bağımsız Bölüm Özellikleri: doğu-kuzey ve güney cephelidir. Taşınmaz Salon, Mutfak, 3 oda, Banyo, WC ve balkon şeklindedir. Daire 100m2'dir. Dairenin dış kapısı çelik kapılı olup iç kapı doğramaları Amerikan panel ve pencere doğramaları PVC'dir. Taşınmazda yerler seramik ve banyo ile WC duvarları tavana kadar seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve Suni mermer tezgâh bulunmaktadır. Binada doğalgaz döşeli ancak daire içinde mevcut değildir.
Adresi : Merkez Mah. Meltem Sk. No:16/17 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 25/06/2019 tarih 8247 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21770 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.