Yazdır

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4159 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 2 Ada, 10 Parsel, MARAŞAL ÇAKMAK Mahalle/Köy, 3. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık Adresi : Mareşal Çakmak Mah. Serin Sok. 10/8 Sincan / Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu ana binanı özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal katlı ve 15 yıllıktır. Normal katlarında 2' şer olmak üzere 8 mesken bulunmaktadır. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemini mermer, merdivenler ve kat holleri mermer, yan duvarları 1,20 m. yüksekliğinde mermer kaplı, üst kısımları plastik boyalıdır. Taşınmazın özellikleri :3.katta,dubleks, yola göre, arka -iki yan tarafta, güney, batı ve doğu cephelidir. Daire giriş katı, antre, salon, 3 oda, mutfak, ebeveyn banyo, wc ve iki balkondan, çatı arası kat, antre, 2 oda, banyo ve terastan müteşekkildir.Antreler zemini seramik, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır.Salon zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Odaların zemini laminat, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik, duvarları seramik kaplı, laminant alt-üst dolap ve granit tezgahlı ve çelik eviyelidir. Ebeveyn Banyo, zemini ve duvarları seramik, lavabo ve duş bataryası vardır.Banyo, zemini ve duvarları seramik, ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası vardır. Wc zemini ve duvarları seramik, lavabo ve hela taşı vardır. Üst kata çıkış merdiveni mermer kaplıdır. Dış kapı çelik, iç kapılar panel,pencereler PVC ve çift camlıdır. Daire kat kaloriferlidir. Bodrum katta kömürlüğü vardır. Taşınmazın kapalı kullanım alanı 134 m2 ve ayrıca balkonlar 14 m2 ve teras 52 m2 olarak ölçülmüştür. Ek: 8 Nolu Kömürlük eklentisi mevcuttur.
Yüzölçümü : 520,00 m2
Arsa Payı : 82/520
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.