Yazdır

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/9617 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1496 Ada, 8 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, C Blok, 1. Kat, 3 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi Gazi Osman Paşa mah. (tapuda Sincan mah. ) Ermiş sok. Pınar apt. no 4/3 Sincan / Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu Ana Bina ve Özellikleri: Taşınmaz, A, B, C bloklardan oluşan 3 bloklu site içinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu C Blok, betonarme karkas ve blok nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Ermiş Sokak cephesine göre ön cephe, zemin- bodrum arası kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta 2 adet mesken, normal katların her birinde 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri yerinde dökme mozaik kaplı, duvarları yarıya kadar yağlı boyalı üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın açık / kapalı otoparkı yoktur. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. 3 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri: Mesken fiili durumda binanın 1. katında yer almaktadır. Mesken, yola ve bina girişine göre sağ tarafta, doğu yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken fiili olarak antre-hol, 1'i salona açılan 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin balkonları açıktır. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Meskenin iç kapıları yağlı boyalı ahşap, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, fiili olarak net ~83 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 7 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur. Kullanım Alanı:Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde, 41. Fıkrasına göre 3 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı ~83 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 7 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Gazi Osman Paşa mah. (tapuda Sincan mah. ) Ermiş sok. Pınar apt. no 4/3 Sincan / Ankara
Yüzölçümü : 480,00 m²
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu :Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1-(Taşınmaz üzerinde Konusu : 775 sayılı şerhin terkin yazısı gelmiş olup tüm taşınmazlardan ipotek terkini kaldırılmadığından işlem yapılamamış ve evrak dosyasına kaldırılmıştır. Dosya no: sincan km 10411 takılmıştır. T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI şerhi bulunmaktadır.)
2- Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9617 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.