Yazdır
ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 250 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997599
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 2+1
: 250
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 17
Binadaki Kat Sayısı : 20
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/854 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2019 12:05
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 12:05
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/854 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Pursaklar İlçesi,Pursaklar mahallesi 95185 ada, 2 parsel, 377 cilt, 38135 sayfada kayıtlı çatı aralı konut vasıflı, 100/2599 arsa vasıflı 17.kat 34 nolu bağımsız bölümdeki taşınmazda borçlunun hissesi tamdır. Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede olup;bina yaklaşık 2-3 yaşındadır, yapısal değeri %4 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, bodrum kat+zemin+17 normal+çatı katından oluşan ve toplam 34 daire olan bina mevcuttur.Komşu parsel olan 95185 ada 3 parselde yer alan binanın etrafının birlikte çevrildiği ve site tarzında aynı giriş çıkış noktalarını kullandıkları görülmüştür. Siteye ait açık otopark mevcuttur. Binanın dış cepheleri seramik ve yalı baskı desen üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı fotoselli ve alüminyum doğrama,rüzgarlık kapısı da alüminyum doğramadır. Bina merdiven döşemeleri mermer; bina iç sahanlıkları seramik kaplamadır. Merdiven korkulukları demir doğramadır, binada iki adet asansör mevcuttur. Satışa konu 34 nolu bağımsız bölüm 2 oda+salon+mutfak+antre+hol+kiler+banyo ve 2 adet teras balkon mahallerinden oluşmaktadır. Çatı katında yer alan teras balkonlarının alanı 36 m¹'dir. Salon bağımsızdır. Taşınmaz binanın 17. Katında ön-arka-yan tarafına cepheli konumda(doğu-kuzey-batı) yeralan bir dairedir. Alt kattan üst kata çıkış merdivenleri ahşap kaplama olup, korkulukları oymalı ve vernikli ahşaptır.Zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur.Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, mutfak,antre,banyo,ebeveyn banyoda seramik kaplıdır. Duvarlar ebeveyn banyo ve banyolarda tam boy seramik;kilerde alçı sıva üzeri plastik boya,diğer mahallerde duvar kağıdı ile kaplıdır.Tavanlar banyolarda alüminyum asma tavan,diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır.Mutfak dolapları lake boyalı laminant kapaklı olup,tezgahı özel kaplamalı mdf'dir. Alt kat banyoda duşakabin, klozet, dolap ve 2 adet lavabo, alt kat ebeveyn banyoda duşakabin ve ve klozet, üst kat banyoda duşakabin, klozet, dolap, üst kat ebeveyn banyoda duşakabin ve klozet mevcuttur. Pencereler çift camlı pvc,iç kapılar lake boyalı amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Pencere denizlikleri mermer kaplamadır.Taşınmazın boş olduğu ve duvar kağıtlarında deformeler olduğu görülmüştür.
Adresi :Pursaklar mh.Köroğlu cad.RTE Parkı karşısı 95185 ada 2 parsel
17.kat no:34 Pursaklar/ANKARA
Yüzölçümü : Net kullanım alanı 250 m² ayrıca çatı katında 36 m² lik teras balkonları
mevcuttur
Arsa Payı : 100/2599
İmar Durumu : Ayrık nizam,Hmin:24,50 mt,Emsal:1,60,yollardan 10mt çekme mesafeli
İmar parselidir.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Şekerbank T.A.Ş.nin 08/05/2017 tarih 5796 yevmiye nolu ipotek şerhinden
dolayı satılacaktır.
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 12:05 - 12:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanının tebliğ edilememesi halinde İİK 127. Mad gereğince satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/854 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.