Yazdır

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2019/9135 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Keçiören İlçe, 31377 Ada, 5 Parsel, BADEMLİK Mahallesi, Zemin kat 6 nolu Nolu Bağımsız Bölümün özellikleri;
- Kıymet takdiri yapılan 6 numaralı bağımsız bölüm, ana taşınmazın zemin katında yer almakta olup, 2 odası ,1 salonu mutfağı, banyosu, tuvaleti, bir adet balkonu ve kömürlüğü bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Takdire konu bağımsız bölüm, doğalgaz kombili kaloriferli sistemle ısıtılmaktadır. Mutfak zemini laminant parke kaplı, dolap arası ve duvarları fayans kaplı ve tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup, alt-üst dolapları suntalem kapaklı ve gövdelidir. Mutfağından çıkışlı bir adet balkonu bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Giriş zemini, salon ve oda zeminleri laminant parke kaplıdır. Bağımsız bölümün iç kapılarının Amerikan panel kapı, pencere doğramaları ise ahşap olup çift camlıdır. Oda, salon duvarları ve tavanları plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları fayans kaplıdır. Banyoda duşakabin, lavabo mevcuttur. Tuvalet zemini ve duvarları fayans kaplı olup, tuvalet taşı ve lavabo mevcuttur. Halen mesken olarak kullanılmaktadır. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 1. bölüm Madde 4'e göre 6 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 65,00 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 2,20 m² alanlı 1 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Bademlik Mahallesi 1162. Sokak Orhanlar Apt. No:85/6 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 65 m²
Arsa Payı : 28/840
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9135 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.