Yazdır

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/908 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Seğmenler Mah. 351 Ada, 19 Parsel, Zemin Kat, No:1 Nolu Bağımsız Bölüm "Arsa" nitelikli ve "Tam" hissesi satılacak olan taşınmazın bulunduğu ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: 1 bodrum + zemin + 3 kattan oluşmaktadır. Bitişik nizam yapıdır. Binanın cephesi sıva + boyalıdır. Binanın giriş kapısı ve rüzgarlık demir doğramadır. Binanın giriş zemini mermer kaplı, yan duvarları 1,20 m mermer, üst kısımları boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer kaplıdır. Taşınmazda katta 2 daire bulunmakta olup 9 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge; yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Antre, 3 oda, salon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Keşif tarihi (14.12.2018) itibariyle borçlu tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Antre zemini laminant parke kaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Oda ve salon zeminleri laminant parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminant parke, duvarları seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC + ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı doğalgazlıdır. Yola ve girişe göre arka cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 87 m2'dir.
Adresi : Seğmenler Mah. 936. Sok. No:21/1 (Sefa Apt) Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 87 m2 (Bağımsız Bölüm)
Arsa Payı : 30/326
İmar Durumu : Gölbaşı Belediyesinin 08.10.2018 tarih ve 21397 sayılı yazısına göre; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 katlı Konut Alanı" olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 06.10.2004 tarihli Yönetim Planı (08.10.2004 tarih ve 6749 Yev)
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 30/06/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/908 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.