Yazdır

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/5566 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 63932 Ada, 2 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, A7 BLOK 16. KAT 34 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Göksu mah. 2. inönü cad. Kaşmir Göl Evleri sitesi No 4/A blok Aksu 7/34 Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana bina özellikleri : Taşınmazın yer aldığı site Eryaman semtinde, Kaşmir Göl Evleri olarak bilinen site içerisinde yer almaktadır.Göksu Parkı ve metroya yakın konumludur. Site etrafı ihata duvarı üstü tel örgü ile çevrili durumdadır. Site girişi kontrollü giriş kapılıdır. Site toplam 37 blok, 1438 konutlu olup, Bloklar betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Blok Aksu 7 olarak bilinmekte, bodrum kat, zemin kat ve 29 normal kattan oluşmaktadır. Site içerisinde Binada bodrum katta ortak alanlar, zemin ve normal katlarda; 2'şer adet mesken, olmak üzere toplam 49 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Blok cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Blok giriş kapısı camekânlı alüminyum doğrama olup, alüminyum rüzgârlığı mevcuttur. Blok içi giriş içi zeminler, porselen seramik olup, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli, duvarları dekoratif duvar kâğıt kaplıdır. Blokta 2 adet asansör mevcuttur.Site içinde kafe ve restoran, spor saha ve alanları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, suyolları ve süs havuzları bulunmaktadır. Bölge elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet Takdirine konu 34 nolu bağımsız bölüm özellikleri: Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire fiili olarak 4 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve holde zeminler seramik, duvarlar kâğıt kaplıdır. Antrede sabit dolap vardır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları kâğıt kaplıdır. Mutfakta zemin laminat döşeli, duvarlar dekoratif kâğıt kaplıdır. Mutfakta karşılıklı akrilik tezgâh, alt üst MDF üzeri balon akrilik kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Banyolar, zemin seramik kaplı, duvarlar 1.5 mt seramik üstü kâğıt kaplı olup, Hilton lavabo, küvetli duşa kabin ve klozet mevcuttur. Ebeveyn banyo zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, soyunma bölümü bulunmaktadır. Duşa kabin mevcuttur. Mesken iç kapılar balon akrilik kapı olup, pencereler PVC esaslıdır. Meskende doğalgaz yakıtlı merkezi ısınma mevcuttur. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı" başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı toplam; 150 m² olarak ölçülmüştür.Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyaya ibraz edilmiştir.
Adresi : Göksu Mah. 2. İnönü Cad. Kaşmir Göl Evleri Sitesi No 4/A Blok Aksu 7/34 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 119.854 m2
Arsa Payı : 85/119854
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 720.000,00 TL
KDV Oranı : %8
(20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş 09/09/2014 tarih - 41803 yevmiye numaralı , 1TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır.(YILLIĞI 1 TL DEN 99 YIL SÜRE İLE TEDAŞ LEHİNE KİRA ŞERHİ.) mevcut olup diğer vs şerhler Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5566 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.