Yazdır

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/10647 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 48757 Ada, 3 Parsel, ERLERKÖYÜ Mahalle/Köy, B Blok, 8. Kat, 29 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Yeşilova(Eryaman) mah. 4022 sk. A2 blok no 7/B Etimesgut/ Ankara şeklindedir. Meskenin bulunduğu ana binanın özellikleri :Kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu yapı 3 bloktan meydana gelmektedir. 4A yapı sınıfında betonarme karkas yapıda, blok nizamda, 3 bodrum kat + zemin kat + 22 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina giriş zemin kattan, güneybatı cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 1-2 ve 3. bodrum katlarda; otopark, zemin katında; kazan dairesi, kapıcı dairesi ve bina girişi, 1. kat ve diğer tüm katların her birinde 4 er adet konut bulunmakta olup, bina toplam 88 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binada asansör ve otopark bulunmakta olup, site içerisinde oyun alanları, spor alanları, kamelyalar ve özel güvenlik bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su , yol, kanalisazyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmazın özellikleri : 29 bağımsız bölüm no.lu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 8 katında bina girişine göre sol arka cephede onumlu olup, kuzey ve kuzeydoğu cephelidir. Mimari projesine göre Antre hol, 4 oda, salon. mutfak, banyo, soyunma odası, ebeveyn banyo, wc ve balkon hacimlerinden, oluşmakta olup, met ; 137 m² brüt; 168 m² kullanım alanlıdır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke, duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zein ile duvarları seramik kaplıdır. Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duş kabini bulunmaktadır. Mutfakta ankastre dopları ve mermerit tezgah mevcut olup zemini seramik kaplı duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Isıltılması doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Taşınmaz üzerinde ;
1- (85170/1 sayılı parselasyon planı Ankara 5. İdare Mahkemesi nin 04.12.2018 tarih ve 2018/2472 sayılı kararı ile iptal edilmiştir.)
2- 1 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. ( TEDAŞ LEHİNE YILLIK 1 TL BEDELLE 99 YIL SÜRE İLE KİRA ŞERHİ ) beyan şerhleri vardır.
Yüzölçümü : 21.431,00 m2
Arsa Payı : 113/21431
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 730.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10647 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.