Yazdır

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2019/59 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çubuk ilçesi, Cumhuriyet Mah. 5097 ada 1 parsel, 40/948 arsa paylı 1. kat 3 nolu bağımsız bölüm. Parsel 948,00 m2 yüzölçümlüdür. Parsel üzerinde bodrum, zemin, asma, 1,2,3,4 normal kat 6 katlı bina olup asansör bulunmaktadır. Bina yarı bakımlıdır. 3 nolu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında mesken olarak kayıtlıdır. Antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc+lv ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Güney-kuzey-doğu cephelidir. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer zeminler kalebodur kaplıdır. Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap kapı, pencereler pvc olup ısı camlıdır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Salonun bir duvarı ve odaların duvarları xps kaplıdır. Mutfak, banyo, wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta mutfak dolabı ve mermerit tezgah mevcut olup tezgah arası fayanslıdır. Ocağa kadar doğalgaz tesisatı mevcut olup ısınma sistemi kombilidir. Meskenin balkonlarla birlikte brüt alanı yaklaşık 125,00 m2 dir. Bina 16 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Stad Cad. No:1/3 Çubuk/Ankara
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında konut+ticaret alanı içerisinde, bitişik yapı nizamlı, bodrum hariç 5 katlıdır. İmar planında belirtilmeyen hususlarda imar kanunu, ilgili yönetmelik hükümleri ve plan notları geçerlidir. (Çubuk Bel.Bşk yazısı)
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.