Yazdır

T.C.
ANKARA GAYRİMENKUL
SATIŞ İCRA DAİRESİ
2020/81 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Sebze bahçeleri Mahallesi, 4856 Ada, 4 Parsel, Zemin Kat, 1 nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmaz: Setli Sokak cephelidir. Yakın çevresinde Nasrettin Hoca Parkı, Yeni Turan İlkokulu yer almaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana Taşınmaz Özellikleri;Bina 5 katlı, 8 bağımsız bölüm içermektedir. Bina 1 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. 1.Bodrum katında 1 nolu daireye ait depo, diğer katlarda 2 şer mesken yer almaktadır. Binada asansör, açık otopark, sesli diafon sistemi bulunmaktadır. Bağımsız Bölüm Özellikleri;Taşınmaz konut nitelikli ve ana yapıda zemin katta yer almaktadır. Bina girişine göre sol ön tarafta olup, kuzey cephelidir. Net kullanım alanı 115m2 (brüt 119m2) olarak tespit edilmiştir. Zemin katta Salon, 1 Oda, Mutfak, Banyo-Wc, Antre,1 Balkon bölümlerinden oluştuğu, 1. Bodrum kattaki deponun ise 3 Oda, 1 Banyo-Wc ve koridor olarak bölümlere ayrıldığı tespit edilmiştir. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri PVC doğramadır. Salon ve odalar zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyadır. Mutfak duvarları saten, zemini seramik kaplamadır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup, tezgâhı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve Banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda yerden klozet, dolaplı lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. 1. Bodrum kattaki odalar ve antrenin zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyadır. Salon tavanı çerçeve asma tavan, tüm oda ve antre tavanı ise alçıpan dekorludur. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup kombi, petekleri ve doğalgaz saati takılıdır. Mahallinde boş olarak mesken niteliğinde kullanılmaktadır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Zübeyde Hanım Mahallesi Setli Caddesi No: 28/1Altındağ / ANKARA
İmar Durumu : Altındağ Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında kaldığı, ayrık nizam, 4 kat, ön bahçe mesafesi 5m, yan bahçe mesafesi 3m olarak yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir. (Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Zafertepe Mahallesi, 26602 Ada, 2 Parsel, 3. Kat, 13 nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmaz: 118 Sokak cephelidir. Yakın çevresinde İncesu Şehit Sadettin Demir Anadolu Lisesi ile Mohaç İlköğretim Okulu yer almaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Ana Taşınmaz Özellikleri;Bina 5 katlı, 13 bağımsız bölüm içermektedir. Bina 1 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binada asansör, açık otopark, sesli diafon sistemi bulunmaktadır.Bağımsız Bölüm Özellikleri; Taşınmaz konut nitelikli ve ana yapıda 3. katta yer almaktadır. Bina girişine göre sol ön tarafta olup, kuzey cephelidir. Net kullanım alanı221m2 (brüt 253m2) olarak tespit edilmiştir. Alt katta Salon, 1 Oda, Mutfak, Banyo - WC, Antre, 2 Balkon. Üst katta; çatı arası kullanımlı 3 Oda, 1 Mutfak, Banyo, Wc, Antre, 2 Balkon bölümlerinden oluştuğu tespit edilmiştir. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri PVC doğramadır. Salon ve odalar zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyadır. Mutfak duvarları saten, zemini laminant parke kaplamadır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup, tezgâhı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve Banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyo'da yerden klozet, dolaplı lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Üst kattaki odalar ve antrenin zeminleri laminat parke döşeli, duvarları saten boyadır. Salon tavanı çerçeve asma tavan, tüm oda ve antre tavanı ise alçıpan dekorludur. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup kombi, petekleri ve doğalgaz saati takılıdır. Taşınmaz kiracı tarafından mesken niteliğinde kullanılmaktadır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Mimar Sinan Mahallesi 118. Sokak No: 18/13 Çankaya / ANKARA
İmar Durumu : Çankaya Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında kaldığı, Ayrık Nizam, 4 Kat, Ön Bahçe mesafesi 5m, Yan Bahçe mesafesi 3m olarak yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir. (Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ileteslim giderleri alıcıya ait olacaktır. K.D.V. ve İhale damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale düşecektir. Ayrıca tellâllık harcı, tapu satım harcı ile taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (İİK.'nun 206. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince: Alacaklarırehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/81 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.'nun 127. Maddesi gereğince; iş bu satış ilanının , tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.