Yazdır
BOLVADİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Bolvadin'de 3+1 daire icradan satılıktır

BOLVADİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046307
Şehir : Afyonkarahisar / Bolvadin
Semt-Mahalle : YAKUP ŞEVKİ PAŞA MAH. / BOLVADİN
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
173,055 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
BOLVADİN BELEDİYESİ-3.KAT TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
BOLVADİN İCRA DAİRESİ
2019/62 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Afyonkarahisar ili Bolvadin ilçesi Yakup şevki Paşa Mahallesi 904 Ada38 parselde kayıtlı 378,99 m2 yüzölçümlü Altında Bodrumu bulunan Dört katlı Karkas Bina vasfındaki gayrimenkul olup Üçüncü Kat 10 Nolu bağımsız bölüm olan 4/45 arsa paylı mesken olup tam hissesi satışa konu edilmiştir.Taşınmazın geometrik olarak dikdörtgene benzemekte olduğu,Alkoloid Caddesine Alparslan Türkeş Caddesi ve Kelebek Sokağa cepheli olduğu için köşe parsel konumundadır.Bodrum + zemin katı ticari + 3 kat olmak üzere toplam 4 katlı olup söz konusu taşınmaz Üçüncü Kat 10 Nolu b.b. olan 4/45 arsa paylı meskendir. Zemin katlar ticari dükkanlar olup üzerinde 3 kat olduğu, her katta 3 daire olmak üzere toplamda 9 daire vardır iç kapı No:7 olan meskendir. Yaklaşık alanı 120,00 m2 olan meskenin 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc- lavabodan oluştuğu, ısınma sisteminin ise bireysel doğalgazlı olduğu, odalar ile salonun zemini laminat kaplama, duvarlar ile tavanların saten alçı üzeri boyalı olduğu, tavanlarda kartonpiyerin bulunduğu, koridor zemini seramik, duvar ve tavanların saten alçılı olduğu, ıslak hacimlerin zemini seramik kaplama, duvarlarının ise tavana kadar fayans kaplamalı olduğu, mutfakta zemin seramik, banyoda klozet, duşakabin, lavabo bulunduğu,tezgah mermerit olup mutfak tezgah altı ve üstü ahşap dolaplarının mevcut olduğu, pencerelerin ısıcamlı pvc doğrama, iç kapıların Amerikan panel kapı, daire dış kapılarının ise çelik kapı olduğu, söz konusu meskenin Elektrik ve içme suyu mevcuttur.Ayrıca meskenin yıpranması ise 9 yıldır.Taşınmaz düzgün bir topoğrafik yapıya sahip olup belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Eskişehir-Konya Devlet Karayoluna 185 m, Karşı köşesinde Sağlık Meslek Lisesine 70 m, 130 m,de Yavuz Selim Camisi, Karakadıoğlu Cami 160 m, 250 m. güneyinde Terminal caddesi olduğu,395 metrede Ahmet Emet İmam Hatip Ortaokulu, İhsaniye Camisi 500 m, İlçe merkezine 900 m, Belediye Binasına 250 m, mesafede bulunduğu, çarşı merkezine ve çevre yoluna yakın olduğu için ulaşım sorununun bulunmadığı anlaşılmıştır.Emsal taşınmaz ara sokakta, kıymet takdirine konu taşınmaz Alparslan Türkeş Caddesi ve Kelebek Sokağın kesiştiği noktada köşe parsel konumunda olduğu için1 kat daha değerli, emsal taşınmaz 3 kat imarlı, söz konusu taşınmaz zemin katı ticari + 3 kat olmak üzere toplam 4 katlı ve ticari bölgede olması sebebiyle emsal taşınmazdan 1 kat daha değerli olduğu, toplam da kıymet takdirine konu taşınmazın toplam değerinin % 24,49 nun arsa değeri, % 75,51 nin yapı değeri olduğu anlaşılmıştır.Taşınmazın değeri 173.055,12 TL dir.
Adresi :İhsaniye Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi Yiğit Apartmanı No:74- 3.Kat iç kapı No:7- 10 Nolu b.b. Bolvadin
Yüzölçümü : 378,99 m2
Arsa Payı : 4/45
İmar Durumu : Belediye mücavir alan sınırları içinde yer almakta olup imar planı içerisinde bitişik nizam 4 kat ticari + konut alanında kalmakta olduğu ve söz konusu taşınmazın bir kısmının imar yoluna isabet etmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 173.055,12 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Kat mülkiyetine çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:45 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:45 - 14:55 arası
Satış Yeri : BOLVADİN BELEDİYESİ-3.KAT TOPLANTI SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ VE İcra Müdürlüklerinde fiziki para ile işlem yapılması uygulamasına son verilmesi ve ihale sırasında fiziki paranın gerçekliğinin tespitinin mümkün olmaması sebebiyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı"6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra İflas Kanunun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda Kasa İşlemleri bölümü 2. Bentte belirtilen "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin;icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA TR420001500158007290492317 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.(Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup,mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.) İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR.BİLİRKİŞİ RAPORU TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA,SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK VARSA İHALEYE KATILANLARIN BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER.HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.