Yazdır

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/91 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Demet (fiili Demetevler) Mahallesinde kain tapunun 15914 ada 2 parseli teşkil eden, 1.202,00 m² yüzölçümlü Kargir Apartman nitelikli ana taşınmazda 2/2404 arsa paylı, 1. Pasaj Kat, 28 Bağımsız bölüm nolu dükkan vasıflı taşınmaz. Dükkan tek hacimli ve tek cephelidir. Isınma sistemi sobalıdır. Fiili durumda dükkan çok küçük ve vitrin görünümündedir. Koridor cephesi 4,20 m. uzunluğunda ve derinliği 1,20 m. olmak üzere toplam alanı 5 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Fiili Demetevler (Tapu Demet) Mahallesi, İvedik Caddesi Özkan Pasajı, No. 147/28 Yenimahalle/Ankara
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 10.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Çerçideresi (fiili Ergenekon) Mahallesinde kain tapunun 8491 ada 1 parseli teşkil eden, 423,00m2 yüzölçümlü Tarla nitelikli ana taşınmaz olup, fiili durumda Yenimahalle ilçesi Ergenekon Mahallesi, Karabük Caddesi cepheli, üzerinde 43 kapı no.lu Z.Osman Apartmanının bulunduğu arsadır. 43 kapı no.lu bina, 2 bodrum kat+zemin kat+2 normal katlıdır. Binanın 2. bodrum katında 1 no.lu mesken, 1. bodrum katında 2 ve 3 nolu, zemin katında 4 ve 5 nolu, 1. normal katında 6 ve 7 nolu, 2. normal katında 8 ve 9 nolu meskenler olmak üzere toplam 9 adet mesken mevcuttur. Binanın ana giriş kapısı, 1. bodrum kattan ve meskenler için olup, ticari bağımsız bölümlerin girişleri ana giriş kapısından ayrıdır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binadaki bazı meskenlerin, antre, salon, odalar ve mutfak zeminleri laminant kaplıdır. Duvarları ve tavanları sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfaklarda mermerit tezgah, çelik eviye, tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Benyo ve tuvaletlerin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Pencereleri ısıcamlı PVC doğrama ve iç kapıları ahşap üzeri yaplı boyalı olup giriş kapıları çelik doğramadır. 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc'den müteşekkildir. Ayrıca 1 no.lu meskenin pencereleri demir parmaklıdır.
9 no.lu mesken 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc den müteşekkildir. 6,7,8 ve 9 nolu meskenler kombi cihazlı kaloriferli olup, diğer meskenler sobalıdır. Binanın 2. bodrum kat alanı 40m2, 1. bodrum kat alanı 177m2, zemin kat alanı 177m2, 1. normal kat alanı 200m2, 2. normal kat alanı 200,00 m 0178 olmak üzere toplam alanı 794m2 olarak ölçülmüştür. Yıpranması %30 olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Fiili Ergenekon (Tapu Çerçideresi) Mahallesi, Karabük Caddesi Cepheli Arsa Ve Üzerinde Kurulu 43 Kapı No.lu 3 Katlı Z.Osman Apartmanı.
Yüzölçümü : 423,00 m²
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.121.440,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 09:45 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 09:45 - 09:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Md GÖRE SATIŞ İLANINI TEBLİĞİ: Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/91 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.