Yazdır

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2018/2800 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 217 Ada, 1 Parsel, BAĞBAŞI Mahalle/Köy, Taşınmaz her ne kadar tapu kaydında arsa olarak gözükmekte ise de üzerinde bodrum+zemin+1 normal kat+ çatı arası katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bina üzeri ahşap çatılı kiremit örtülüdür. Mobil sistem yerden ısıtmalıdır. Taşınmaz üzerindeki binada kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edilmediği için bağımsız bölüm bulunmamaktadır. Taşınmazın sınırları betonarme bahçe duvarı ile çevrelenmiş olup bahçe düzenlemesi yapılmış durumdadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı badanalıdır. Taşınmazın ısınma sistemi kombi ile sağlanmaktadır.25-30 yıllık binadır. 3. Sınıf A grubu yapılardandır. Yapı Ruhsatı alınmıştır. Onaylı mimarı projesine göre taşınmaz 2 adet ikiz dubleks mesken şeklinde inşa edilmiş olup katların her birinde bodrum kat; 1 adet odunluk ve 1 adet müştemilat hacimlerinden oluşmaktadır. Dublekslerin her birinin bodrum katı brüt yaklaşık 61 m2.dir. Lakin mevcutta bodrum katlar birleştirilerek tek mesken halinde kullanılmaktadır. Mevcutta yerinde salon, mutfak, 1 oda, 1 banyo, 1 wc giriş şeklindedir. Vasat bir yapıya sahiptir.
Zemin kat: Salon, yemek salonu, yatak odası mutfak köşesi duş, wc lavabo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.1. Normal Kat: salon mutfak köşesi yatak odası wc-duş ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katı kaçak olarak yapılmıştır.2 adet dubleks mesken olarak kullanılan bölümlerin çatı katının her birinde 2 şer adet oda ve teras bölümü bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki binanın toplam alanı 509 m2 dir. Taşınmaz Vatan bulvarına, Şehit Hüseyin Çalık parkına, TEV Anadolu lisesine, Osman Zinnureyn Camiine yakın konumdadır. Ulaşımı her türlü vasıtayla çok kolaydır. Pamukkale Belediyesinin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Zümrüt Mah. Orhangazi Cd. No: 41 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 348 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.008.597,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2800 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.