Yazdır

T.C.
BURSA
17. İCRA DAİRESİ

2016/2268 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1895 Ada No, 8 Parsel No, TAPU KAYDI : Nilüfer Tapu Müdürlüğünün 29.02.2016 tarih ve 7878 yevmiye nolu yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mahallesi, 1895 ada, 8 parsel sayılı ve 371,00 m2. miktarlı Arsa vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 14/170 arsa paylı, üçüncü ve çatı kattaki 12 nolu Bağımsız Bölümün (Dubleks Meskenin)
MAHALLİ DURUMU: Taşınmaz, Bayrak Sokak ile Feyiz Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında dükkan, üst katlarının beherinde ise 3 er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin toplam bürüt alanı 170,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 145,00 m2. olup, giriş (3.) katı 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc-lavabo, üst (çatı) katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni betonarme üzeri ahşap kaplı ve kenarları ahşap korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve güney cepheli olan dairenin giriş katının kuzey cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, söz konusu dairenin çatı katındaki 1 adet oda ile banyo kapılarının ve banyodaki armatür ve lavabo gibi vitrifiyelerinin bulunmadığı görülmüştür. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 170 m2 (Brüt) - 145 m2 (Net)
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.03.2016 tarih ve 439 sayılı yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mahallesi, 1895 ada, 8 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyon Uygulama İmar Planında, Hmax.(Yükseklik): 12,50 m. (4 kat) olan bitişik nizam konut bölgesi alanında kalmaktadır. Onaylı imar plan örneği ekte sunulmuştur, denilmektedir.
Kıymeti : 238.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 19/04/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/02/2017