Yazdır

T.C. DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

2020/506 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 405 Ada, 7 Parsel, ÇAKMAK Mahalle/Köy, Köyaltı Mevkii,Taşınmazın bulunduğu yerde alt yapı yönünden; kanalizasyon, yol, doğal gaz, çevre düzenlemesi, PTT hizmetleri, TEK hizmetleri vardır. Her türlü altyapı mevcuttur. Konum olarak;Denizlinin merkezine uzak yeni yapılaşmanın olduğu bölgede bulunmaktadır. Karahasanlı yüzme havuzuna 220 metre, Üçler ilkokuluna 450 metre, Necla Ergun Abalıoğlu meslek okuluna 550 mesafededir. Ulaşım her türlü araçla mümkündür.
Adresi : Çakmak Mahallesi 155 Sokak No:5Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 378 m2
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 4 kat, ön bahçe 5 arka ve yan bahçeler 3 metre, taks :0,35 kaks 1,4 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı yoktur.
Kıymeti : 567.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/06/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 5160 Parsel, HONAZ Mahalle/Köy, Cumhuriyet Mevkii,1.Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde III-B sınıfında yapı bulunmaktadır. Yapı 25/09/2017 tarihinde yapı kullanma izin belgesi almıştır. Binada 3 adet işyeri, her katta 7 adet olmak üzere toplam 21 adet mesken bulunmaktadır. Binanın ana merdiveni alçı sıvalı, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, merdiven basamakları granittir. Binada asansör vardır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Taşınmaz 43,67m² alana sahiptir. Taşınmaz pişirme yeri ile oturma odasından oluşan oda, banyo, balkon, ve yatak odasından oluşmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik, tavanı ise asma tavandır. Diğer odaların zemini laminant parke, duvarları ve tavanı alçı sıvalıdır. Yapının kapıları Amerikan kapı, pencereleri ve balkon kapısı pvc doğramadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Meskenin ısıtması bireysel doğal gazlıdır. Kombi yoktur.Taşınmazın bulunduğu yerde alt yapı yönünden; kanalizasyon, yol, doğal gaz, çevre düzenlemesi, PTT hizmetleri, TEK hizmetleri vardır. Her türlü altyapı mevcuttur. Konum olarak;Honaz merkezine yakındır. Honaz Orman işletme şefliğine 90metre, Honaz belediyesianaokuluna 220metre, Honaz devlet hastanesine ise 700metre mesafede bulunmaktadır. Ulaşım her türlü araçla mümkündür.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Osman Nuri Filiz Caddesi No:7Honaz / DENİZLİ
Ana Taş.Yüzölçümü : 553,74 m2
Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 4 kat, ön bahçe 5 arka ve yan bahçeler 3 metre olarak belirlenmiştir. Taşınmaz üzerinde mevcut yapı vardır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/06/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/506 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.