Daha kolay, daha hızlı, daha etkili...

Basın İlan Kurumu, aracılık ettiği resmi ilanları internet portalı üzerinden geniş kitlelere, hızlı, kolay ve ücretsiz olarak ulaştırmaktadır.

Türkiye’nin en büyük ilan portalı olan ve Kurum bünyesinde oluşturulan müstakil örgüt yapısıyla yönetilen “ilan.gov.tr”de tek bir çatı altında toplanan resmi ilanlar, gazetelerde yayınladıkları gün takipçileriyle paylaşılmaktadır.

ilan.gov.tr’nin menü yapısı ve kullanımına ilişkin bilgiler aşağıda özetlenmiştir:

NASIL ÜYE OLURUM?

ilan.gov.tr’ye üye olmak istiyorsanız, ana sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “OTURUM AÇ” seçeneğini tıklayınız. Ardından, açtığınız sayfadaki menünün altında bulunan “Buradan Üye Olabilirsiniz” linkini tıklayınız. Açılan ekrana istenen bilgileri giriniz ve “Kaydet” butonunu tıklayarak işlemi tamamlayınız.

SİTEDE NASIL ARAMA YAPABİLİRİM?

ilan.gov.tr kullanıcıları “arama” çubuğuna yazacakları kelimelerle resmi ilanlarla ilgili doğrudan arama yapabilmektedir. İstenildiğinde arama “Hepsinde Ara”, “Başlıklarda Ara” ve “Metinde Ara” şeklinde sınırlandırılabilmektedir.

Hepsinde Ara

Arama yapacağınız kelimeyi “ilanların bütününde” arar ve bulduğu sonuçları karşınıza getirir.

Başlıklarda Ara

Arama yapacağınız kelimeyi sadece “ilan başlıklarında” arar ve bulduğu sonuçları karşınıza getirir.

Detaylı Arama

ilan.gov.tr kullanıcıları, ilan kategorisini seçtikten sonra açılan sayfanın sol sütununda yer alan “Detaylı Arama” bölümünden ilanları filtreleyebilmektedir. Bu bölümde ilanları, ilan türüne göre “Kategorilere” ayırmanın yanı sıra, “İlan Yeri” bölümü ile şehir ve coğrafi bölge; “İlan Tarihi” bölümünden belirli tarihler arası; “Fiyat” bölümünden fiyat aralıklarına göre tercihli aramalarda bulunabilirsiniz.

İLANLAR NASIL KATEGORİZE EDİLİYOR?

ilan.gov.tr’de yayınlanan ilanlar “İcra”, “İhale”, “Tebligat” ve “Personel Alımı” ana başlıkları altında toplanmıştır. Her ilan kategorisi için farklı renkler seçilerek hem menü yapısında hem ilan listelemede hem de ilan detay sayfalarında ilanların hangi kategoriye ait olduklarının daha rahat anlaşılması sağlanmıştır. Arama çubuğunun alt tarafında bulunan başlıklardan istediğiniz kategorilere ait resmi ilanların görüntülendiği sayfaya gidebilirsiniz.

Hangi renk hangi kategoriyi temsil ediyor?

Tüm ilanlar menüde kurumsal sarı renkle temsil edilmektedir.

İcra ilanları menüde ve tüm site içeriğinde koyu mavi renkle temsil edilmektedir.

İhale ilanları menüde ve tüm site içeriğinde turkuaz renkle temsil edilmektedir.

Tebligat ilanları menüde ve tüm site içeriğinde koyu pembe renkle temsil edilmektedir.

Personel alımı ilanları menüde ve tüm site içeriğinde turuncu renkle temsil edilmektedir.

Kendi içinde içeriğin türü ve cinsine göre alt başlıklar halinde kategorilere ayrılan ilanların hangi kanun ve usule tabi olduğu veya ilanla ilgili izlenecek prosedüre dair bilgiler aşağıdaki ilgili linkteki sayfalarda belirtilmiştir.

İcra İlanları : İcradan Nasıl Mal Alınır?

İhale İlanları : İhalelere Nasıl Katılırım?

Tebligat : Tebligat İlanı Nedir?

Personel Alımı : Personel Alımı Hakkında

SON EKLENEN İLANLAR

bik.gov.tr’nin manşet alanının sağ tarafında bulunan “SON EKLENEN İLANLAR” bölümünde “İcra”, “İhale”, “Tebligat” ve “Personel Alımı” ana başlıkları altında toplanan ilan kategorilerine ait ilanlar, siteye yüklenme zamanı dikkate alınarak yeniden eskiye doğru güncellenerek gösterilmektedir.

İLAN HARİTASI

Manşet alanının alt tarafında bulunan ilan haritası, resmi ilanlara yayımlandıkları il bazında ulaşmanız için tasarlandı. Mouse ile harita üzerinden seçtiğiniz ‘il’in üzerine gelip tıkladığınızda, o ‘il’de yayımlanan resmi ilanların görüntülendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Aradığınız resmi ilanı açılan sayfadaki liste üzerinden ya da sol kısımda yer alan “kelime”, “ilan yeri”, “fiyat” ve “ilan türü” arama seçenekleriyle bulabilirsiniz.

EN ÇOK BAKILAN İLANLAR

Site ziyaretçilerinin en çok görüntülendiği resmi ilanlar, ana sayfanın alt tarafında bulunan “EN ÇOK BAKILANLAR” başlığı altında listelenmiştir.

DUYURULAR

İlan haritasının sol tarafında bulunan bölümde, resmi ilanlar ve site kullanımı ile ilgili bilgileri içeren “DUYURULAR” yer alacaktır.

KURUMSAL, DESTEK VE YARDIM, GİZLİLİK VE KULLANIM, İLETİŞİM

Sitenin alt bandında “Kurumsal”, “Destek ve Yardım”, “Gizlilik ve kullanım koşulları” ve “İletişim” başlıkları altında toplanan bölümde, site ziyaretçilerini Basın İlan Kurumu ve resmi ilanlar hakkında bilgilendirmeye yönelik içerikler yar almaktadır.

Bu içerikler başlık ve alt başlıklar halinde aşağıda listelenmiştir.

Kurumsal

Resmi ilanlar hakkında

Resmi ilan tarihçesi

Resmi ilan türleri

Kurum yönetimi

Destek ve yardım

Üyelik

İlanlar Hakkında

Arama ve Takip

Sıkça Sorulan Sorular

Canlı Destek

Gizlilik ve kullanım koşulları

Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

İletişim

Kurum Genel Müdürlük ve Şubelerine ilişkin adres ve telefon bilgileri