Basın İlan Kurumu (BİK) mevzuat sayfası yenilendi.

Basın İlan Kurumu (BİK) mevzuat sayfası yenilenen arayüzü ve arama altyapısı ile ziyaretçilerin hizmetine sunuldu.

Resmi ilanların tek çatı altında toplandığı Basın İlan Kurumunun resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr ziyaretçileri, Kurumun mevzuatını yeni tasarım üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilecek.

BİK Mevzuat Bilgi Sistemi “Basın İlan Kurumu Teşkiline Dair 195 Sayılı Kanun” ile “Bakanlar Kurulu Kararları”nı, BİK Genel Kurulu tarafından çıkarılan “Yönetmelik”leri, “Genel Kurul Kararları”nı, “Genel Kurul Prensip Kararları”nı ve “Yönetim Kurulu Tebliğleri”ni içeriyor.

Kullanıcı dostu arayüz ve kolay menü yapısı sayesinde site ziyaretçileri Kurum mevzuatında aradıkları içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

BİK Mevzuat Bilgi Sistemi ile Kurum mevzuatında yapılan değişikliklere de ulaşmak mümkün hale geldi.

Kolay arama altyapısı

Kullanıcılar, sitenin ana sayfasındaki “Kurumsal” sayfa üzerinden BİK Mevzuat Bilgi Sistemi sayfasına ulaşabilmektedir. Buradan Kurum mevzuatında direkt arama yapılabileceği gibi, başlıklara ayrılan mevzuat bölümleri görüntülenebilmektedir. Arama sonucunda bulunan içerikler liste halinde ve farklı renkte kullanıcılara sunulmaktadır.

Değişen mevzuat hükümlerine erişim imkânı

BİK Mevzuat Bilgi Sisteminde BİK mevzuatında yapılan değişiklikler de yer almaktadır. Kullanıcılar değişiklik yapılmış olan mevzuat hükümlerinde uyarıcı nitelikteki “i” butonu ile tarih sırasına göre tüm değişiklikleri görüntüleyebilmektedir.

BİK Mevzuat Bilgi Sistemi sayfası için linki tıklayınız: https://www.ilan.gov.tr/kurumsal-mevzuat-1