İnsan Kaynakları ilanları

Tüm kamu kurum ve kuruluşları, farklı branş ve statülerde ihtiyaç duyduğu personel alımlarını, kamu hizmetlerine girmenin Anayasal düzeyde korunan bir hak olması sebebiyle önceden Personel Alım İlanı ile duyurmaktadır. 

Personel alım ilanlarının amacı, kamu kurum ve kuruluşların personel alımlarının adaylarca takibinin zorluğunu ortadan kaldırmak; etkinliği ve şeffaflığı artırmaktır.

Kurumumuz resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr’de kamu kurum ve kuruluşlarının mevzuatları gereği yaygın veya yerel gazetelerde ilan edilmesi zorunlu olan personel alım ilanları ile yükseköğretim kurumlarının yüksek lisans/doktora sınav başvuru ilanları ile özel yetenek sınav duyuruları yayımlanmaktadır.

Devlet üniversitelerinin akademik personel alım ilanlarının yanı sıra ülkemizdeki özel üniversitelerin gazetelerde yayımlanan akademik personel ile yüksek lisans/doktora öğrenci alım ilanlarına ve sınav duyurularına da resmi ilan portalımızda yer verilmektedir.

Resmi ilan portalında, Akademik personel alımı, Askeri personel ve sivil memur alımı, Öğrenci alımı, (Yüksek lisans, doktora, özel yetenek sınavı ) Kamu personel alımı ve Kamu ve Yüksek Öğretim Kurum sınavlarına dair ilan ve duyurular gazeteler ile eş zamanlı olarak yayınlandığı günden itibaren ilanda belirtilen sürelerde veya son başvuru tarihine kadar yayımlanmaktadır. 

Kamu personel alım duyuruları ayrıca; www.dpb.gov.tr ile www.iskur.gov.tr adreslerinden ve alım yapacak kamu kurumları ile öğretim kurumlarının kurumsal sitelerinden de yapılmaktadır.