Kuzey Anadolu basınına reklamcılık eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kastamonu-Çankırı-Sinop Yerel Gazetelerde Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından kabul edildi.

Basın İlan Kurumu Kastamonu Şube Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan projede, Kastamonu ilinde 5 gün boyunca bölgeye bağlı illerde çalışan gazetelerin reklam servisinde çalışanlara Reklamcılık eğitimi verilecek. Eğitimlere illere bağlı ilçe gazeteleri, diğer gazete çalışanları ve internet haber siteleri ile alt vasıflı gazetelerin çalışanları da katılabilecekler.

Proje ile Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki gazetelerin Reklam servislerinde çalışmayı hedefleyen bu sektöre ilgi duyan ve mesleki gelişimi hedefleyen bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Basın İlan Kurumu’nun bu ve benzeri projelerdeki özel amacı da, yerel gazetelerin sadece aldıkları resmi ilan gelirleriyle değil; ticari reklam gibi esas gelir potansiyelinde yayın hayatlarını daha da sürdürülebilir hale getirmek ve dijital reklam piyasalarına entegrasyonunu sağlamaktır.