Geleceğin gazetecileri BİK’te

Balıkesir’de gazetecilik eğitiminin verildiği tek lise olan Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürlüğünün konuğu oldu.

Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik alanı öğrencileri dün Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Balıkesir’de gazetecilik eğitimi verilen tek lise olan okulun 11. Sınıf öğrencileri öğretmenleri Melike Somuncuoğlu ve Zeynep Servili himayelerinde Basın İlan Kurumunu ziyaret ettiler.

SEKTÖRLE İLGİLİ DENEYİM

Öğrencilere öğrenim gördükleri alanla ilgili kurumlar hakkında bilgi edinmeleri ve kurum faaliyetleri hakkında bilgi edinerek mesleki deneyimlerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen programda Şube Müdürü Tahsin Şahin öğrencilere kurum hakkında bilgi vererek sektörle ilgili gelişmeleri paylaştı.

KENDİNİZİ YETİŞTİRİN

Öğrencilerin sektöre lisede girmelerinin onlar için avantaj olduğunu belirten Müdür Tahsin Şahin, “Kendinizi yetiştirdiğiniz ölçüde başarılısınız. Bundan sonra hedefiniz üniversite olmalı, ama bir yandan da hep sektörün içinde sahada olarak, yetişmiş, aranan, farklı özelliklerle donatılmış kalifiye eleman olmalısınız. Boş zamanlarınızı deneyim kazanmak için sektörde çalışarak, staj yaparak değerlendirin. Ne kadar erken başlar, hayata atılırsanız; önünüz o denli açık olur. Kendini yetiştirene her zaman kapılar açılır” diye konuştu.

GELECEĞE HAZIRLIK

Öğrencilerin uygulamalı eğitim almaları için okul bünyesinde Atölyenin mevcut olduğunu ve öğrencilerin sektöre uyumu açısından teknik ve mesleki gezi programları düzenlediklerini belirten öğretmen Melike Somuncuoğlu da bu kapsamda sektörle ilgili kurumlar, sivil toplum örgütleri ve mesleki kurumlarla işbirliği içinde öğrencileri geleceğe hazırladıklarını ifade ederek Basın İlan Kurumuna desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Duyuru Tarihi: 01 November 2019 08:30