Geçmişten günümüze basın fotoğrafları sergisi

Geçmişten günümüze basın fotoğrafları sergisi 18 Temmuz'da Samsun'da açılıyor.

Sergiye ilişkin açıklamalarda bulunan Basın İlan Kurumu Samsun Müdürü Mustafa Bayraktar, muhabirliğin haber ve okur arasında var olan bağ olduğunu ifade ederek, “Muhabir habere en yakın rahata en uzak olan kişi. Devletle halkın arasındaki ilk teması sağlayan, haberi toplayan kamuoyuna ulaştıran da muhabir. Gazeteciliğin kılcal damarları, olmazsa olmazı da o. Samsun’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal gazetelerde görev yapan muhabirlerin geçmişten günümüze kadar çekmiş olduğu fotoğraflardan 55 tanesi “Fotoğraflarında muhabir” adı altında 18 Temmuz 2017 tarihinde sergilemeyi düşünüyoruz” dedi.

Üç gün sürecek olan sergide katılımcılar tarafından satın alınacak olan fotoğrafların gelirlerinin yüzde 49’unu fotoğrafı çeken muhabire verileceğini de dile getiren Basın İlan Kurumu Müdürü Mustafa Bayraktar, “Yüzde 51’i de daha sonra belirlenecek olan çocuklara yönelik bir etkinlikte kullanılacak veya vakfa bağışlanacak. Muhabirinin her alanda göstermiş olduğu fedakarlığı burada da görmek mümkün.” şeklinde konuştu.

Sergiye katılmak isteyen muhabirlerin fotoğraflarıyla birlikte 1 Temmuz 2017 tarihine kadar Basın İlan Kurumu Samsun Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.