KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli'de 2002 model Iveco icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958638
Şehir : Kocaeli
Yıl : 2002
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 07.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2949 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
483000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2949 TLMT.

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:
Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin ve aracın satış sonucunda teslim ve muayene masraflarının alıcıya ait olacağı ve alıcının aracın tramer kayıtlarını kabul etmiş sayılı hususunun bilinmesi satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.
NOT: Satışa çıkartılan 41 J 0265 plakalı araç satış yer ve saatinde hazır EDİLMEYECEKTİR. Aracı satış tarihinden önce incelemek isteyen ilgililer İzmit Yediemin Otoparkına (Sanayi Mah. Kumru Sok. No.4 İzmit) müracaat etmeleri rica olunur. 41 J 0265 plakalı araç ile TİCARİ HATTI birlikte satılacaktır. Belirtilen kıymet takdiri araç ile ticari hattın toplam değeridir.
1.İhale Tarihi : 11/04/2019 günü, saat 15:15 - 15:20 arası.
2.İhale Tarihi : 26/04/2019 günü, saat 15:15 - 15:20 arası.
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

No Takdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)
1 483.000,00 1 %18 41J0265 Plakalı , 2002 Model , IVECO Marka , M-50 HF Tipli , Aracın İZMİT Yediemin otoparkında yapılan incelemesinde; Anahtar ruhsatının olmadığı için motor, şanzıman ve aktarma organları incelenememiş, teknik özellikleri dış görünümü dikkate alınarak belirtilmiştir. Lastik durumu %30 olduğu, arka stopunun kırık, bakımsız olduğu görülmüştür.
Yargıtayın yerleşik içtihatlarında ticari hat ve plakasının araçtan ve birbirlerinden ayrı olarak satılamayacağı, plaka satıldığında hattın da satışı gerçekleşmiş olacağı, bunların birlikte satılmasını zorunlu kılan ekonomik bütünlük olduğundan hat ve plakanın ayrı ayrı kıymet taktirlerinin yapılarak birbirlerinden bağımsız olarak satılmalarının düşünülemeyeceği vurgulandığından araç, ticari hat ve ticari plakası birlikte satılacak olup, muhammen bedel araç ve ticari plaka hat toplam değeridir.
Ticari Hat ve Plakası birlikte ihale edileceğinden ihaleye katılacakların Bakanlar Kurulunun 02/04/1986 tarih ve 86/10553 sayılı kararı gereğince ve yine Bakanlar Kurulunun aynı sayılı kararının Ticari Plaka verilecekler başlıklı 3. Maddesinde; (1) Ticari plaka verilebilmesi için, taksi dolmuş ve minibüslerde; Şoförlük mesleğini geçim kaynağı olarak seçmiş olduğunu ve sürekli olarak icra ettiğini beyan etmiş ve ilgili meslek odasına ilgili meslek odasının bulunmadığı yerlerde ise şoförler odasına üye olmak düzenlemesi bulunmakta olup aynı maddenin 3. Bendinde Taksi, dolmuş ve minibüs sahipleri bu plakaları bu maddenin(1) numaralı bendinde sayılan şartları haiz kişilere,satabilirler, düzenlemesi bulunduğundan, söz konusu Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda ihale katılımcılarının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Toplu Taşıma Daire Başkanlığınca belirlenen Özel Halk Otobüsü alabilecek şartlara haiz olmaları gerekmekte ise de müdürlüğümüzce katılımcılardan herhangi bir belge istenmeyecektir, belirtilen şartlara haiz olmayanların ihaleye katılmaları halinde tüm sorumluluk katılımcılara ait olacaktır.

(İİK m.114/1, 114/3)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR