ANKARA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Ekonomik ömrünü doldurmuş araçların satış mübadelesi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00657158
Şehir : Ankara
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 28.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İhale Kayıt No
:
2017/ 114
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Ekonomik Ömrünü tamamlamış Ek-1’de yer alan değişik Cins ve Modeldeki 73 Adet Binek Oto, 47 Adet Kamyonet, 2 Adet K. Otobüs, 21 Adet Motosiklet, 4 Adet Minibüs, 1 Adet Arazi Taşıtı ve 2 Adet Kamyon olmak üzere toplam 150 (Yüzelli) araçtır. Şartnameyi Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü İhale Biriminde ücretsiz görebilirler.
İşin Yapılacağı Yer
:
Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü İhale Salonu, Konya Yolu Üzeri İskitlerYenimahalle/ANKARA
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
25.09.2017 14:00
İhale Usulü
:
İstisna ve Kapsam Dışı İhaleler
İhale Türü
:
Satış

4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun (2) Kapsam, (3) İstisnalar. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ANKARA VALİLİĞİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
ARAÇ MÜBADELE İHALESİ

Ankara İl Emniyet Müdürlüğümüze ait ekonomik ömrünü tamamlamış heke ayrılan 150 (Yüzelli) adet muftelif model ve markadaki taşıtların “Emniyet Genel Müdürlüğüne Ait Araç, Gereç, Mal Ve Malzemelerin Satış, Hibe, Hek Ve Hurda Durum Ve İşlemleri İle Hizmet Satışına Dair 4645 Sayılı Kanuna bağlı olarak, 22.10.2008 tarih ve 27032 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğin 38. maddesi kapsamında mübadele ihalesi yapılacaktır. Mübadeleye İlişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Mübadeleye Kayıt Numarası :2017/ 114

1- İdarenin adresi : Ankara Emniyet Müdürlüğü Konya Yolu
Üzeri 06330 İskitler -Y.Mahalle/ANKARA
Tel No : 0(312) 303 64 46
Faks No : 0(312) 384 08 51
Elektronik Posta Adresi (Varsa) : www. ankara . pol.tr.’dir.
2- Mübadelenin

a) Yapılacağı yer : Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü İhale Salonu, Konya Yolu Üzeri İskitlerYenimahalle/ANKARA
b) Tarihi ve saati
c) Mübadele usulü

d) Mübadele ile doğudan ilgilenen kişi
:
:

:
25/09/2017 tarihi saat:14:00
İlk Teklifler Kapalı Zarf ve Açık Artırım Usulü ile komisyon önünde sözlü olarak verilecektir.
Gürel BAYBAŞ, Tamer ERDOĞDU
3-Mübadele konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı


:


Ekonomik Ömrünü tamamlamış Ek-1’de yer alan değişik Cins ve Modeldeki 73 Adet Binek Oto, 47 Adet Kamyonet, 2 Adet K. Otobüs, 21 Adet Motosiklet, 4 Adet Minibüs, 1 Adet Arazi Taşıtı ve 2 Adet Kamyon olmak üzere toplam 150 (Yüzelli) araçtır. Şartnameyi Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü İhale Biriminde ücretsiz görebilirler.

4-Mübadele karşılığında alınacak malın teknik özellikleri:
- Mübadele karşılığında alınacak malın teknik özellikleri;
a Alınacak malın özellikleri
MADDE 3- Mübadele karşılığında alınacak malın teknik özellikleri;
1- Son model sıfır durumda 7 adet (FORD TRANSİT CUSTOM DELUXE 310 S KOMBİ 2.2 TDCI 155 PS, 2017 MODEL BEYAZ RENK STANDART AVADANLIKLARI İLE BİRLİKTE ) panelvan tipi araç,
2- (1) adet (CAT-LİFT TRUCKS-DİZEL FORKLİFT DP 25N MODEL - MITSUBISHI S4S-EURO3A MOTOR, KAPASİTE 2500kg, ASANSÖR 3 KADEMELİ TRİPLEKS, ASANSÖR İNMİŞ YÜKSEKLİĞİ (h1) 2150 mm, SERBEST KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ (h2)1090 mm, KALDIRMA YÜKSEKLİĞİ (h3) 4750 mm, ÇATAL UZUNLUĞU 1220 mm, HİDROLİK DİREKSİYON, İZ YAPMAYAN HAVALI LASTİKLER, 1800 mm İLAVE ÇATALI İLE BİRLİKTE VE AŞAĞIDA BELİRTİLEN STANDART AVADANLIKLARI İLE BİRLİKTE -Açısı Ayarlanabilir direksiyon, zaman sayacı, yakıt seviye göstergesi, hidrolik koltuk, komple ışıklandırma (ön farlar, fren ve geri vites lambaları, sağ-sol sinyal lambaları) Ayna ve Tepe Lambası, elektronik korna, sesli geri ikaz kornası, yük yaslama korkuluğu, emniyet kemeri, PDS-güvenlik sistemi, detaylı gösterge paneli arıza kodu bildirimi, şarj, motor yağ basıncı, su, hidrolik yağ sıcaklığı, fren yağı göstergesi ve el freni için uyarı ışıkları, side shifter (sağa sola çatal kaydırma ataşmanı) 3 yollu valf ve hidrolik donanımı.) fortlift, olacaktır.
3- (20) adet (KAĞIT İMHA MAKİNESİ- COBRA MARKA +1SS4 MODEL, CD KESME ÖZELLİĞİ OLACAK, 39X30X59 cm EBATLARINDA OLACAKTIR.) kağıt imha makinesi,
4- (100) adet (TOSHİBA 3508A MARKA FOTOKOPİ MAKİNESİ TONERİ T-3008P MODEL, ORİJİNAL ÜRÜN VE HOLOGRAMLI TONER OLACAK, İKİ YIL GARANTİLİ OLACAK, ÜZERİNDE TONER KOD NUMARASI YAZILI OLACAK, YETKİLİ FİRMADAN ALINACAK, ÜRÜN ÜZERİNDE VE AMBALAJINDA YIRTIK, EZİK OLMAYACAKTIR.) Toshiba 3508A marka fotokopi makinesi toneri,
5- (50) adet, (KYOCERA TASKALFA 3510İ MARKA FOTOKOPİ MAKİNESİ TONERİ TK 7205 MODEL, ORİJİNAL ÜRÜN VE HOLOGRAMLI TONER OLACAK, İKİ YIL GARANTİLİ OLACAK, ÜZERİNDE TONER KOD NUMARASI YAZILI OLACAK, YETKİLİ FİRMADAN ALINACAK, ÜRÜN ÜZERİNDE VE AMBALAJINDA YIRTIK, EZİK OLMAYACAK.) Kyocera Taskalfa 3510i fotokopi makinesi toneri
6- (50) adet (İNCİ MARKA 12 V 60 A AKÜ) akü,
7-(200) adet (İNCİ MARKA 12 V 72 A AKÜ) akü,
8-(200) adet (İNCİ MARKA 12 V 80 A AKÜ) akü,
9-(20) adet (İNCİ MARKA 12 V 102 A AKÜ) akü,
10-(20) adet (İNCİ MARKA 12 V 105 A AKÜ) akü,
Akülerin tamamı orijinal ambalajlı ve barkotlu ve hiç kullanılmamış garantili ürün olacaktır.
Aküler için ayrıca garanti süresi boyuncu alınan firma tarafından takılması montajı ayarı ücretsiz yapılacaktır. Akü alınan firma tarafından taahhüt alınarak sözleşme imzaladıktan sonra mübadeleyi alan yüklenici tarafından idareye verilecektir. İdareden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
11- (500) adet (KALEŞNİKOF AK-47 KATLANABİLİR DİPÇİK - Çelik Malzemeden yapılacak, aşınmaz özellikte olacak, kaynaklar kırılmayacak özellikte olacak, boşluksuz çalışacak, kilitleyen sistemde kilidi açmak için el mandalı mekanizması olacak, mekanizma çelikten olacak ve perçinlemek sureti ile monte edilecektir, kilitleyen parçanın sağlıklı çalışması ve aşınmaması gerekmektedir, sap kısmı katlandığı zaman silahın gövdesine uygun bir şekilde sabitlenip, ses çıkarmasına engel olacak bir lastik ile monte edilecektir, sapın omza dayanan kısmı lastik ile kaplanacaktır, gövde üstünde iki adet bağlantı deliği tam ölçüsünde silaha bağlanacak şekilde yapılmalı ve bu deliklere uygun 2 adet vida verilecektir, mandalda deforme olmayan bir yay bulunmalıdır, dipçik siyah oksit (fosfatlama) ile çıkmayacak şekilde boyanacaktır, omuz askısının takılabilmesi için elips halka olacaktır. EKTE RESMİ SUNULMUŞTUR) Katlanabilir dipçik
12-(49600) Top (FOTOKOPİ KAĞIDI A4 80gr 500'lü VEGE COPİERBOND MARKA) Fotokopi kağıdı,
Alınacak malzemelerin hepsi sıfır, ambalajlı olanlar ise orijinal ambalajında verilecek, en az 2 yıl garantili olacaktır.
Pey artırımı olarak; 250’şer (ikiyüzelli) top aynı özelliklere sahip A4 fotokopi kâğıdı ile yapılacaktır. Pey artırımında A4 fotokopi kağıdı 9.832 (dokuzbinsekizyüzotuziki) top olduğunda yine aynı özelliklere sahip 1 (bir) adet panel tipi Ford Transit Custom taşıt alınacak olup, 250’nin katından kalan top kağıdı alınacak artırımlar bunun üzerine devam edecektir.

5- Mübadele karşılığında verilecek malın teknik özellikleri
Ek-1’de özellikleri belirtilen alan değişik Cins ve Modeldeki 73 Adet Binek Oto, 47 Adet Kamyonet, 2 Adet K. Otobüs, 21 Adet Motosiklet, 4 Adet Minibüs, 1 Adet Arazi Taşıtı ve 2 Adet Kamyon olmak üzere toplam 150 (Yüzelli) araçtır.

6-Tahmin edilen bedel
Bu mübadelede idare tarafından verilecek malın tahmini bedeli 1.477.000.00 TL (BirmilyondörtyüzyetmişyedibinTL) , idaremize teslim edilecek malın tahmini bedeli 1.477.328,00-TL (BirmilyondörtyüzyetmişyedibinüçyüzyirmisekizTL) olarak belirlenmiştir
7-Geçici teminat
Mübadeleye katılacaklar mala ait tahmin edilen bedelin %3 ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. Geçici teminat olarak sunulan teminat mektuplarında geçerlilik tarihi 27/01/2018 olacaktır.

8-Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü, Satınalma Büro Amirliği İhale Birimine adresine elden teslim edilecek ve zarfların alınıp tekliflerin okunmasından sonra açık artırma usulü yapılacaktır. Teklifler ihale komisyonu önünde sözlü verilecek ve açık artırım formu imzalanacaktır.

9-Taşınır malların yerinde görülmesi
Mübadele konusu verilecek mallar, mübadele ilan tarihinden itibaren ve mübadele tarihinden bir gün öncesine kadar, mesai günlerinde 09:00-16:30 saatleri arasında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Ulaştırma Şube Müdürlüğü Araç Sevk Büro Amirliği Sahası, Bağdat Caddesi No:120 Ostim /ANKARA adresinde görülebilir.

10-Mübadeleye katılabilme şartları
Mübadeleye katılacak gerçek veya tüzel kişilerin;
a) Şartname Ekindeki Teklif mektubunu,
b) Verilecek mala ait tahmin edilen bedelin % 3’ü oranındaki geçici teminatı, Geçici Teminat Mektubu dışında geçici teminat verecekler Ankara İli Saymanlık ve Muhasebe Müdürlüklerinin veznesine yatırıldığını gösteren alındı makbuzları,
c) Mübadele tarihinden önce ki altı aylık süre içerisinde alınmış Tebligat adresini gösterir belgeyi,
d) 1-Gerçek Kişiler Kimliklerini belirleyen fotoğraflı ve geçerli bir belgeyi(nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)ibraz edeceklerdir.
2- Tüzel Kişiler , ilgili mevzuat gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasına kayıtlı olduğunu gösterir belgeyi sunacaklardır.
e) Savcılıktan alınmış adli sicil kaydı belgesi,(3713 sayılı Terörle Mücadele Kanuna Kapsamına giren suçlar ile organize suçlardan dolayı hükümlü bulunmadığına dair.)
f) Başkası adına vekil olarak mübadeleye katılanların noterden onaylı vekâletname örneğini ve tüzel kişiliği temsilen katılanların ise noterden onaylı imza sirküleri örneğini,
sunmaları zorunludur.

11- Mübadele dokümanı (Şartnameler) idarenin adresinde görülebilir ve 150 TRY (Yüzelli Türk Lirası) karşılığı İhale Dokümanı Satış Bedelinin, Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğüne, yatırıldığına dair makbuzun; Ankara İl Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürlüğü, İhale Masasına ibraz edilmesiyle doküman buradan satın alınabilecektir.

12-Sözleşmesinin imzalanması
Mübadele kararlarının onaylanıp istekliye bildirilmesini müteakip aşağıdaki hususlara uyulur:
12.1. İstekli, onaylanan mübadele kararının tebliğinden itibaren onbeş gün içinde, ilgili mevzuatına göre ödenmesi gereken açık artırım sonucunda en son geçerli teklif üzerinden hesaplanacak tahmini bedel üzerinden her çeşit vergi, resim, harç, tellaliye ve sair giderleri mübadeleyi yapan idarenin muhasebe birimine yatırdıktan ve alınacak malın bedeli üzerinden hesaplanmak suretiyle % 6’sı oranındaki kesin teminatı idareye tesliminden sonra sözleşmeyi imzalamak zorundadır.
12.2. Bu zorunluluklara uyulmadığı takdirde protesto çekmeye ve hüküm almaya gerek kalmaksızın mübadele bozulur ve geçici teminat gelir kaydedilir.
12-3 Sözleşme yapma süresi içinde Şartname hükümlerinin eksiksiz olarak yerine getirildiğinin tespit edilmesi halinde sözleşme yapılması ve teminat yatırılması gerekmez.
13-Verilen teklifler geçerlilik süresi , mübadele tarihinden itibaren 120 (yüzyirmi) takvim günüdür.
14-Konsorsiyum olarak mübadeleye teklif verilemez.
15-İdare Mübadeleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
Ek-1
Araç Listesinin tamamı http://www.ankara.pol.tr adresinden veya idareden elden alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR