DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Taşınmaz niteliğinde tekne satışı

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00381950
Şehir : Muğla / Datça
Yayınlandığı Gazeteler

MUĞLA YENİGÜN 12.07.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/183 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2016 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.09.2016 14:00
Satış Yeri
:
DATÇA SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - DATÇA/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DATÇA

İCRA DAİRESİ

2015/183 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : KIYMET TAKDİRİNDEKİ BİLİRKİŞİ RAPORU:

TEKNE BİLGİSİ :

Adı : RÖNESANS II,Tekne tipi: Gullet(Ticari Tekne kayıtlı),Boyu:19,5 mt,Eni: 6,4 mt,Derinlik: 2,35 mt,İnşa yeri ve yılı : 1989Bozburun (Marmaris),Ana Makine : 240Hp DieselPerkins marka,İnşa şekli:Ahşap yığma ,Tekne sicil No :İzmir/ 1969 ,Bağlama Lim.:Marmaris /261,Donatan: GÖCEK YATCILIK ve GEMİ ACENTELİĞİ EĞT. TURZ. TİC. LTD.ŞTİ.

İNCELEME

Altı kamarası bulunan tekneninbakımsız olduğu, ana makinenin çalışmadığı görüldü.

Güverte İncelemesi :

Tekne güvertesinin kaplamasının tamamen kondisyonunu yitirdiği ve yer yer çürümeler ve çökmeler olduğu tespit edildi. İkidemir (sac) direkli teknenindirek donanım tellerininpaslanmışolduğu, aynı şekilde vardavelaların (yan korumalar) galvanizli borularının paslanmış olduğu görüldü.Baş üstünde bulunan hidrolikdemir çekme ırgatınınçalışmadığı, kavelatanın kırılmış olduğu ve oldukça bakımsız kaldığı tespit edildi.Üst bina ve kamara dış yüzey verniklerinintamamenkalkmış ve çoğu yerinde vernik kalmadığı gözlendi.Teknenin paslanmaz çelikten (krom) yapılmış bir adet mataforası (bot kaldırma sistemi) olduğu görüldü. Teknenin sahil ile irtibatlandıranahşaptan yapılmış 3 mt uzunluğunda paserellası olduğu görüldü.Kıç üstündebulunan güneşlik tentesininyıpranmış olduğu tespit edildi. Kıç kasaradave salon oturma minderlerinin olmadığı belirtildi. Mevcut yelkenlerin de çürümüş ve kullanılamaz durumda olduğu tespit edildi.

Tekne içi İncelemesi :

Tekne de 6 adet kamara ve salon bulunmakta, ayrıca her kamaradatuvalet (ev tipi) bulunuyor. Teknenin içi bakımsız durumda. Kamaraların aşırı rutubet sonucu oldukça yıpranmış olduğu gözlendi. Kamara üstü ve hatchler (havalandırma kapakları)tamamen kondisyonunu yitirmiş ve yağışlı havada çok fazla su sızdırmış olduğu belirlendi.Teknede (navigasyon) seyircihazları ve telsiz görülmedi. Dümen evi ve konsol bakımsız durumda ve ana makine göstergelerin de( hararet,şarj,devir ve yağ basıncı) çalışmadığı belirtildi. Data marka hidrolik dümen sistemi görüldü ancak bakımsız durumda olduğu belirlendi.Elektrik ve su tesisatının kullanılmaz durumda olduğu gözlendi. Kuzine (mutfak) bölümünde 1 adet gazlı ev tipi 4 gözlü fırınlı ocak ve ev tipi 1 adet eski buzdolabı görüldü. Sigortaları atık durumda elektrik paneli görüldü.

Makine dairesi ve Sintine incelemesi :

Teknenin ana makinesi 240 Hpgücündeve 6 silindir diesel Perkinsmarkaancak makine çalıştırılamadı. Makine dairesi ve tekne sintinesi aşırı bakımsız durumda ve yakıt tankının delik olduğu görüldü. Dışarıdan plastik bidondan yakıt çekilerek ana makinenin çalıştırıldığı görüldü.Teknede yeterli akümülatör bulunmadığı tespit edildi. Olanın da ömrü bitmiş olduğu görüldü.

Markası okunamayan bir jeneratör görüldü ancak tamamen kullanım dışı olduğu kanaatine varıldı.

Sintinede aşırı derecede mazotlu ve yağlı su olduğu tespit edildi. Ve teknenin sürekli su yaptığı görüldü. Şaft ve kaplin ve cıvatalarının aşırı paslı olduğu gözlendi.Tekne eğrilerinin (ıskarmoz) su dışında kalan bölümünün iyi olduğu görüldü.Teknenin temiz su ve pis su tanklarının aşırı sızdırdığı kanattine varıldı.

Adresi : Siteler Mah. Emniyet Müd. Altı Demir Restorant Önünde açıkta demirlemiş haldedir.

Kıymeti : 45.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/08/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 19/09/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : DATÇA SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - DATÇA/MUĞLA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR