İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Taşınmaz hükmündeki gemi icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063704
Şehir : İstanbul / Kartal
Yıl : 1993
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/28 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
890,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Örnek No: 25*

T.C. İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ

2015/28 İFLAS
TAŞINMAZ HÜKMÜNDEKİ GEMİNİN AÇIK ARTIRMA İLANI
İflas tasfiyesi maksadıyla aşağıda bilgileri yazılı geminin açık artırma suretiyle satışına karar verilmiştir.
Taşınmaz Hükmündeki Geminin ;
GEMİ ADI : FEYZA GENÇ
İMO NUMARASI : 9001124
BAYRAĞI : TURKISH
ÇAĞRI/TANINMA İŞARETİ : TCKF
MMSI : 271002125
GEMİ CİNSİ : GENERAL CARGO SHIP / GENEL KARGO
İNŞA YILI : 1993
İNŞA YERİ : TUZLA-İSTANBUL
TESCİL LİMANI (PORT OF REGİSTER) : İSTANBUL-TURKEY
BOY (LOA) : 87,64M
BOY (LBP) : 79,00 M
ENİ (BREADTH) : 12,00 M
DERİNLİK (DEPTH) : 6,85 M
DRAFT (DRAUGHT) : 5,654 M
AİR DRAUGHT : 24,00 M
GROS TONAJI : 1995 TON
NET TONAJI : 1224 TON
DW TONAJI : 3490 TON
LİGHT SHİP : 1025,2 TON
ANA MAKİNE ADEDİ : 1 ADET
ANA MAKİNE : SKL/8NVD 48A-2U/SERİ NO:8510520/6061/1300 BHP/428 RPM
JENERATÖRLER : 2 ADET VELMET 145 KW/1500 RPM ,
1 ADET VELMET 42 KW/1500 RPM
D/O TANK TOPLAM KAPASİTELERİ : 130,99 METREKÜP
GEMİ HIZI : 9,3 KNOTS/(DENİZ MİLİ/SAAT)
CLASS : TÜRK LOYDU / G-0564
ARMATÖR (OWNER) / HİSSESİ :GNC DENİZCİLİK HİZM. VE TİC. LTD. ŞTİ./İSTANBUL
GEMİNİN KIÇ AYNASINDA BÜYÜK HARFLERLE ‘’FEYZA GENC’’ ALTINDA ‘’İSTANBUL’’ YİNE ALTINDA BÜYÜK HARFLERLE IMO 9001124 YAZILARI MEVCUT. GEMİNİN SANCAK VE İSKELE BORDASININ BİRÇOK KISMINDA PASLANMALAR MEVCUT. GEMİ BOYA VE BAKIMA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR. GEMİNİN SU HATTI ALTI KESMİNDE/KARİNESİNDE MİDYELEŞME VE YOSUN TABAKASININ OLUŞMUŞ VE KANA RAKAMLARI OKUNABİLİR VAZİYETTE. GEMİ GÜVERTESİ BOYA BAKIMINA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR. GÜVERTE SAÇININ BİRÇOK BÖLGESİNDE PASLANMAYA BAĞLI OLARAK PİTİNGLEŞMELER MEVCUT. GEMİDE İKİ ADET AMBAR OLUP AMBAR KAPAK SAÇLARINDA PASLANMAYA BAĞLI OLARAK PİTİNGLEŞMELER (ÇUKURLAŞMALAR) MEVCUT VE BOYA BAKIMINA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR. GEMİ DEMİR IRGATI VE HALATLARI VASAT DURUMDA VE İSKELE DEMİRİ DENİZDE SANCAK DEMİRİNİN İSE LOÇADA/GÖZDE’DİR.GEMİ KÖPRÜ ÜSTÜNDEKİ ELEKTRİK DONANIMLARININ PONALARININ İYİ DURUMDA OLUP SEYİR NAVİGASYON CİHAZLARI YERİNDEDİR. ÜST GÜVERTEDE BİR ADET MANYETİK MİYAR PUSULA MEVCUTTUR. GEMİNİN CAN KURTMA ARAÇLARI OLARAK BİR ADET 9,9 BEYGİR GÜCÜNDE KIÇTAN TAKMA MOTORLU ZODYAK BOTU VE LİFE RAFTS (2 ADET 15 KİŞİLİK) MEVCUT. YAŞAM MAHALİ KAMARALARI, SALONLARI, TUVALET-BANYOLARI, KUZİNESİ VE YAŞAM MAHALİNİN İÇ DIŞ KISIMLARININ İHTİYACI KARŞILAR NİTELİKTE OLUP ‘’IMO SIGN’’ İŞARETLERİ MEVCUTTUR. GÜVERTE NO 1 PORTUÇ ÜZERİNDE BİR ADET SWL 1,5 TON KAPASİTELİ KUMANYA/ERZAK VİNCİ MEVCUT. GEMİ KIÇ ÜSTÜ IRGATI VE DONANIMLARI VASAT DURUMDA VE BAYO BAKIMA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. ANA MAKİNE KAVER DONANIMLARI İYİ DURUMDA OLUP GENEL GÖRÜNÜM İTİBARİYLE MAKİNE DAİRESİ BOYALI VE BAKIMLIDIR. KONTROL ODASI KATINDAKİ İKİ ADET JENERATÖRÜN BÜNYELERİ/ÜZERLERİNDE VE DEVRELERİNDE AYRICA MAKİNE DAİRESİ SİNTİNE DEVRELERİNDE AÇIK, FAÇUNALI(GEÇİCİ TAMİRLİ), KAÇIRAN VE SEYRE ENGEL OLABİLECEK AÇIK DEVRE/KAPAK MEVCUT DEĞİLDİR. GEMİNİN DÜMEN DONANIMLARI, ACİL DÜMEN DONANIMI VE DİĞER YARDIMCILARI YERİNDE OLUPDÜMEN DONANIMI BÜNYELERİ/ÜZERLERİNDE VE DEVRELERİNDE AÇIK, FAÇUNALI(GEÇİCİ TEMİRLİ), KAÇIRAN VE SEYRE ENGEL OLABİLECEK AÇIK DEVRE/KAPAK MEVCUT DEĞİLDİR VE İŞLETME TALİMAT İLE PROSEDÜRLERİ KURALLARA UYGUN OLARAK YERLERİNE ASILMIŞTIR. GEMİNİN İZAHATİ YAPILAN SIRALANAN DEFORME VE ENDÜLE SAÇLARI İLE BUNA BAĞLI OLARAK DEĞİŞMESİ ZORUNLU SAÇ VE DİĞER AKSAMLARIN DEĞİŞİMİ ONARIM BAKIM TUTUM VE TAMİRİ İŞ VE İŞLEMLERİ İÇİN, GEMİNİN TERSHANEDE KIZAĞA ALINMASI, KIZAĞA ALINMA MALİYETİ, SAÇ DEĞİŞİMİ, RASPA BOYA, ANA MAKİNE VE YARDIMCI MAKİNELER BAKIM TUTUM OVEROL, GEMİYİ YOLA, YÜKE VE DENİZE ELVERİŞLİ HALE GETİRMEK İÇİN YAPILMASI ZORUNLU TÜM İŞLEMLERİ TAMAMLANMASI SONRASI KLAS KURULUŞUNUN ONAYININ ALINMASI VE KLAS KURULUŞU TARAFINDAN SERTİFİKALARININ YENİLENMESİ, GEMİNİN DENİZE İNDİRİLMESİ, GEÇEN SÜREDE TERSANE İŞGALİYE VE DİĞER MASRAFLARIN GEMİYİ DENİZE ELVERİŞLİ HALİ GETİRME MALİYETİ OLUŞTURACAKTIR.
Kıymeti : 890.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İflas , ipotek , haciz vs.
1. Satış Günü : 22.11.2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22.12.2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/28 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04.10.2019
Eki : satışa konu gemi hakkında tanzim olunan 11.09.2019 tarihli bilirkişi raporunun uyap ortamında taranmış sureti
(İİK m.126)

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR