MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Beneteau marka yelkenli yat

MARMARİS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874735
Şehir : Muğla / Marmaris
Yıl : 2001
Gövde : Kompozit Plastik
Yükseklik (Metre) : 1
Genişlik (Metre) : 11
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1317 Esas
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
MARMARİS 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ GİRİŞİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARİS
1. İCRA DAİRESİ
2016/1317 ESAS
YAT (GEMİ) AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : OUMALIFOU isimli Fransız bayraklıSaint Raphael Limanına kayıtlı ticari kullanımı olan yelkenli yat Nisan 2007 tarihinde bu yana karada konaklamakta olduğu,bu süreç boyunca yatın bakımsız kaldığı,Yatın tam boyu :11,62m, genişliği :3,96 m, su kesimi :2,13 m, başta borda yüksekliği : 1,30 m , vasatta borda yüksekliği : 1,12m, kıçta borda yüksekliği : 1,03 m olarak ölçülmüştür. Yatın gros tonajı16,69 'dur.yatın gövdesi CTP (cam takviyeli plastik ) malzemeden imal edilmiştir. Yatın markası BENETEAU, modeli Oceanis 393 dur. Belgesinden yatın 2001 yılında Fransada imal edildiği anlaşılmaktadır. Başkaca ayrıntılı bilgiye dosyasındaki bilirkişi raporundan ulaşılabilir.

Adresi : Marmaris Yach Marina'da karana konaklama yerinde - Yalancıboğazı Mevkii, Adaköy,Marmaris. Marmaris / MUĞLA adresinde bulunmakta olupalıcılar Yacht Marina güvenliği/görevlisi eşliğinde gemiyi inceleyebilecekler,ayrıca satış gününden bir gün öncesine kadar masrafı verilmek şartıyla müdürlüğümüz refakatinde deincelenebilecektir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Alacaklı vekilinin dosyaya ibraz ettiği 10/7/2018 günlü dilekçe ve eki uyarınca takyidatı bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MARMARİS 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ GİRİŞİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden (burada gemiye ait fotoğraflar da mevcuttur )elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.TTK 1385.mad uyarınca ipotek alacaklısının rızasıyla alıcı tarafından yüklenilenler dışında, geminin bütün ayni ve kişisel haklardan ,külfetlerden ve sınırlandırmalardan arınmış olarak satılacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1317 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR