BANDIRMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balıkesir Bandırma'da balık avlama gemisi mahkemeden satılıktır

BANDIRMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020102
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 satış
Muhammen Bedeli
:
407,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Bandırma Limanı Balıkçılar Hali Önü - Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Balıkesir İli, Bandırma Limanını bağlı Okan 1 isimli Balık Avlama Gemisi. Bandırma 724, Yapımcısı Volvo, Tam boy 12,20, Eni 4,65, Derinliği 1,74, Yakıt kapasitesi 3,50m3, gücü 307 BHP, Sevk Makine adedi 1 adet Dizel ana makine Teknenin baş kısmı eğik, arka kısmı ayna kıç şeklindedir.Tekne gövdesi ve köprü üstü mahalli çelik (saç) malzeme kullanılarak inşa edilmiştir.Teknenin dip,borda ve güverte altı postalarının mukavim olduğu gözlenmiştir.Dış kaplamasında yüzeysel çizikler mevcut, elektronik haberleşme cihazları çalışır durumda, ana güverte kıç tarafta montajlı , makine kasnak tahrikli trol ağı serme ve toplamada kullanılan ırgat bulunmaktadır.Gemide kaptan köşkü, yatakhane, mutfak,tuvalet,makine dairesi ve depo amaçlı kullanılan bölümler bulunmaktadır.Bölümlerin yerleri genel olarak metaldir, kapıların bir kısmı metal, bir kısmı PVC dir.

Kıymeti : 407.000,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Bandırma Limanı Balıkçılar Hali önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İİK 127. Mad gereğince mernis adresi olmayan ilgililere ilanen tebliğ yerine sayılacağı ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR