MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta Gezinti (tenezzüh) gemisi icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961841
Şehir : Antalya / Manavgat
Yıl : 2011
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/324 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/324 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen teknenin cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Teknenin Özellikleri :Manavgat İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/300 Esas, 2018/470 Kara sayılı dosyasında bilirkişiden alınan kıymet takdiri rapora göre;

1 Adet SULTAN BLACK PEARL isimli, Gezinti (TENEZZÜH) Gemisi , Bağlama limanın;Manavgat-18, Deplasman tipli, imalat malzemesi ahşap, imalat yılı/ yeri; 2011/Manavgat, 23,05 M. Loa (Tam Boy), B Max. ( Tam Genişlik ) 7,04 M. Derinlik, 3,06 M. GRT/HET:114.72/74,58, 1 Adet ana makine-446BPH, satışa konu teknenin keşif tarihinde bilirkişi raporuna göre: Ahşap malzemeden imal edilmiş olduğu, karine, borda ve güverte yüzeyinin hasarsız ve boyalı temiz durumda olduğu, teknenin zehirli boyasının ,ana makine ve ekipmanlarının bakımlarının yapılmasının ardından denize inmeye hazır olduğu, teknede bin adet Caterpilla ana makine olduğu görülmüş makina dairesinde jeneratör teknenin servis ve motor aküleri, temiz su hidraforu, akülerin şarj edilmesi için redresör, elektrik dağıtım panosu bulunduğu makineni ana makine ve yardımcı makinenin bakımlarını yapılarak kullanılabileceği, teknenin ana güvertesinde hasar bulunmadığı, yapısal mukavemet elemanlarının eksiksiz, sağlam bulunduğu , tekneni çelik malzemeden imal edilmiş iki direğinin bulunduğu, teknenin ikinci güvertesinin yolcuların çıkmasına müsait kullanıma hazır bulunduğu yapısal mukavemet elemanlarının eksiksiz, sağlam bulunduğu, kış tarafa yarım üçüncü bir güvertenin bulunduğu tekneye pazarlama kabiliyeti kazandıran tema eklendiği bu haliyle piyasa değerinin artırdığı bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir
Adresi : Kumyolu Mevkii Tersane /Manavgat-Antalya
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Gemi Sicil Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İ1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı,aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/324 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR