ATA YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.

Zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru

ATA YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986726
Şehir : İstanbul / Beşiktaş
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TÜRKİYE 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Hesap Sahipleri

BDDK Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ATA YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.
HESAP SAHİPLERİNE DUYURU

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 83.maddesine dayanılarak 27.02.2015 tarih ve 29280 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne İlişkin Yönetmelik"in 24. Maddesinde "Yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi birşekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve YTM'ye gelir kaydedilir." şeklinde hükmedilmiştir.

Bu madde uyarınca 2020 takvim yılı itibarıyle zaman aşımına uğrayacak Şirketimiz müşterilerine ilişkin bilgiler Şirketimiz internet sitesinde (www.atayatirim.com.tr) ilan edilmektedir. Listede bulunan müşterilerimizin veya varislerinin 2020 takvim yılı içerisinde zamanaşımının dolduğu tarihe kadar geçerli kimlik belgesi ve evraklar ile başvurmamaları halinde, Kanun gereği zamanaşımına uğramış olan yatırım hizmet ve faaliyetinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getirileri Yatırımcıları Tazmin Merkezi'ne devredilecektir.
Saygılarımızla;

Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR