TAKASBANK- İSTANBUL TAKAS VE SAKLAMA BANKASI A.Ş.

Zaman aşımına Uğramış/Uğrayacak Emanet ve Alacaklara İlişkin İlan

TAKASBANK- İSTANBUL TAKAS VE SAKLAMA BANKASI A.Ş.

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu

BDDK Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Zamanaşımına Uğramış/Uğrayacak Emanet ve Alacaklara İlişkin İlan


ÖNER MENKUL KIYMETLER A.Ş.,
TAKSİM YATIRIM A.Ş.,
GÜVEN MENKUL DEĞERLER A.Ş.,
DESTEK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. ve
KAPİTAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.


Sermaye Piyasası Kanunu´nun 83.maddesi uyarınca, yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil
edilmemesi hâlinde Yatırımcı Tazmin Merkezi´ne gelir kaydedilir. Bu durumun engellenmesi amacıyla yatırım hesapları 2020 ve 2021 yıllarında zamanaşımına uğrayacak olan ÖNER MENKUL KIYMETLER A.Ş.,TAKSİM YATIRIM A.Ş., GÜVEN MENKUL DEĞERLER A.Ş., DESTEK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.ve KAPİTAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.müşterilerinin listesi TAKASBANKweb sitesinde (www.takasbank.com.tr) ilan edilmektedir. TAKASBANK web sitesinde ilan edilen sözkonusu şirketlerin müşterilerine ait hesaplara ilişkin olarak zamanaşımı tarihine kadar, geçerli kimlik belgesi ile birlikte TAKASBANK’a başvurulmadığı takdirde, Sermaye Piyasası Kanunu´nun 83.maddesi uyarınca zamanaşımına uğrayacak olan emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezi´ne devredilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR