BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI

Üye vergi mükellefiyetinin oda kayıtlarında kontrol daveti

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
Oda üyelerine davet
Tebligat Muhatabı
:
BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

BURSA TİCARET ve SANAYİ ODASI
BAŞKANLIĞI’NDAN
ÜYELERİMİZE DUYURU

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 83. Maddesi’nin beşinci fıkrası ile 84. Maddesi’nin üçüncü fıkrasına dayanılarak yürürlüğe girmiş bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik’in 10’uncu maddesine bağlı olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Oda ve Borsaların Organ Seçimleri 2017 yılı Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirilecektir.
“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik” Madde 8 “Vergi Mükellefiyetinin Takibi” hükmü;
“Meslek Komitesi ve Meclis Seçimlerinde azami üç ay, asgari bir ay önce mahalli gazetelerde, Oda ve Borsanın duyuru panosunda ilan edilmek sureti ile üyeler, Vergi Mükellefiyetlerine ilişkin Oda ve Borsa kayıtlarını kontrole davet edilir.” şeklindedir.
Yönetmelik hükmü gereğince Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerinin Vergi Mükellefiyetine ait bilgileri odamız ilan panolarında 11.09.2017 - 15.09.2017 tarihleri arasında Odamız mesai saatleri (08:30 - 17:30) içerisinde duyurulacaktır. Üyelerimiz, Vergi Mükellefiyetine dair bilgilerini bu tarihler arasında kontrol edebilirler. Kayıtlarının eksik veya hatalı olduğunu tespit eden üyelerimiz bu tarihler arasında Oda Sicil Müdürlüğü’ne dilekçe ve Vergi Levhası örneği ile başvurmak sureti ile kayıtlarının düzeltilmesini talep edebilir. Bu şekilde bir başvuru yapılmaması durumunda mevzuat gereği, Odamız kayıtlarının doğruluğu Üyelerimiz tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.
Üyelerimize ilanen duyurulur.
BURSA TİCARET ve SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR