MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI

Üye vergi mükellefiyetinin oda kayıtlarında kontrol daveti

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
Oda üyelerine davet
Tebligat Muhatabı
:
MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN


MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI


ÜYE VERGİ KAYIT MÜKELLEFİYETİNİN ODA KAYITLARINDA KONTROL DAVETİ

Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri Ekim-Kasım 2017 döneminde yapılacaktır.


5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerektiğinden. Üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, üyelik kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları ilan tarihi itibariyle 10 süresince Odamız Genel Sekreterliği’nde incelemeye açılacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için; vergi dairelerinden alınacak vergi durumlarını içeren belge ile birlikte yazılı olarak Odamıza başvurmaları gerekmektedir.


Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacağı ilanen duyurulur.Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri Şubat – Mart 2013 döneminde yapılacaktır. 5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir. 02.03. 2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 8/3 uyarınca, üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup - olmadığının, Odamız Hizmet Binasında 08 Ocak 2013 Salı ile 15 Ocak 2013 Salı mesai bitimine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir.
Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, Vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını içeren belge ekli dilekçe ile Odamıza başvurmaları gerekmektedir.
Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

MUSTAFAKEMALPAŞA

TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR