HANYAPI OTOMOTİV MİMARLIK İNŞAAT TAAH. SAN. TİC. A.Ş.

Riskli yapıların satışına ilişkin ilanen tebliğ

HANYAPI OTOMOTİV MİMARLIK İNŞAAT TAAH. SAN. TİC. A.Ş.

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047496
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
Konya İli, Karatay İlçesi, Fevziçakmak Mahallesi, 32995 Ada 1 parselde bulunan yapılar
Tebligat Muhatabı
:
Mehmet Yeşilyurt

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İHTARNAME

İHTAR EDEN: HANYAPI OTOMOTİV MİMARLIK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

ADRES: FEVZİ ÇAKMAK MAH. HACI BAYRAM CAD.31 KARATAY KONYA

MUHATAP; MEHMET YEŞİLYURT (Mustafa Oğlu)

İHTARIN KONUSU: Konya İli, Karatay ilçesi, Fevziçakmak Mahallesi, 32995 Ada 1 Parselde bulunan arsa paylarınızın satışı hakkında

Tapu kayıtlarında Konya İli, Karatay İlçesi, Fevziçakmak Mahallesi, 32995 Ada 1 parselde bulunan yapılar Lisanslı Kuruluş tarafından riskli yapı olarak tespit edilmiş ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından onaylanmıştır.

İlgili parselde riskli yapı olarak tespit edilen yapıların yerine yapılacak olan yapıların müteahhit ve yapım şartlarına karar verilmek üzere tüm arsa paydaşları ile birlikte 03/08/2019 tarihinde saat 10:00’da Konya ili , Meram İlçesi, Gazze Caddesi 33/204 (Meram Çarşı A Blok No: 204) Meram/Konya adresinde toplantı yapılmış ve 2/3 çoğunluktan fazlası ile aşağıda verilen kararlar alınmıştır.

1-Yapı Müteahhidinin HANYAPI OTOMOTİV MİMARLIK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (Fevzi Çakmak Mahallesi Hacıbayram Caddesi No:31 Karatay/KONYA, Selçuk VD ********** , Tel:0-332-3424435 olmasına 2/3 çoğunluktan fazlası ile karar verilmiştir.

2-Arsa paydaşlarına 600 m2 arsaları karşılığında 100 m2 dükkan verilmesine 2/3 çoğunluktan fazlası ile karar verilmiştir.

3-Toplantıya ve karara katılmayan arsa paydaşlarına ait hisselerin ise 6306 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği kapsamında satış yapılarak değerlendirilmesine 2/3 çoğunluktan fazlası ile karar verilmiştir.

On beş gün içinde kararı ve teklifi kabul etmediğiniz takdirde arsa payınızın, Bakanlıkça tespit edilecek veya ettirilecek rayiç değerden az olmamak üzere anlaşma sağlayan diğer paydaşlara açık artırma usulü ile satılacağı, paydaşlara satış gerçekleştirilemediği takdirde, riskli alanlar ve rezerv yapı alanlarında rayiç bedeli Bakanlıkça ödenmek kaydı ile tapuda Hazine adına resen tescil edileceği, riskli yapılarda ise anlaşma sağlayan diğer paydaşlara veya yapılan anlaşmaya uyularak işlem yapılmasını kabul etmek şartıyla üçüncü şahıslara satılacağnı ihtaren bildiririz.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR