OF ZİRAAT ODASI

Of Ziraat Odası Başkanlığı'ndan duyuru

OF ZİRAAT ODASI

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182867
Şehir : Trabzon / Of
Yayınlandığı Gazeteler

OF HAVADİS 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni


Duyuru


Of Ziraat Odası Başkanlığı olarak Avrupa Birliği Karadeniz Havzası 2. Proje Çağrısı kapsamında Köstence/ Romanya’da bulunan ECOM (The Association for the Protection of Human being and the Environment for a Sustainable Development in the World) adlı STK liderliğinde Sinop Üniversitesi Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Politik Araştırma Merkezi (Tiflis/ Gürcistan) ortaklıklarında yürütülecek olan “Çevreci ruhunuz çevrimiçi olsun” (Leave your Environmentalist Spirit Online for the Black Sea Basin" number 1064 within the ENI CBC BSB 2014 program -2020 with the acronym "Spirit BSB online" ) adlı Spirit BSB online kısaltmalı projemizin kabul edildiğini ve 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren faaliyetlere başlandığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Programın önceliği Karadeniz bölgesinde çevre koruma ve deniz kirliliğini azaltma faaliyetlerini koordine etme ve arttırmak olup,
Projemizin amacı çevreye ilişkin genç yaşlardan itibaren olumlu bir farkındalık oluşturarak bir model ortaya koymaktır.

Projemiz aşağıdaki faaliyetlerden oluşmaktadır.

1) Öncelikle Karadeniz bölgesinde mevcut kirlilik düzeylerinin son durumunu ortaya koyacak çalışmalar yaparak bir rapor oluşturulacaktır. Bu çerçevede Karadeniz’e sınırları olan tüm ülkelerdeki kirlilik düzeyleri ortaya konulmaya çalışılacaktır. Bu çerçevede potansiyel kirlilik kaynakları da ortaya konulacaktır.

2) İkinci aşamada çevre ve kirlilik farkındalığına yönelik bir eğitim planlanacaktır. Bu çerçevede belirlenen öğrencilerimize yenilikçi araçlarla çevre kirliliği ve farkındalığına ilişkin uygulamalı eğitimler verilecektir. Bu çerçevede öğrencilerimizin ilgisini çekmek için video oyunu da geliştirilerek kirlilik ve farkındalık eğitimlerinde kullanılacaktır.

3) Üçüncü aşamada derslerde kirlilik farkındalığına ilişkin eğitimler, oyunlar ve gerçek alanda uygulamalar yapılacaktır.

4) Dördüncü aşamada Uluslararası Karadeniz Günü etkinlikleri icra edilecektir. Bu aşamada uluslararası bir konferans düzenlenecektir. Bu çerçevede kirliliğe ilişkin belirleyenler ve sonuçları tartışılacaktır.


Proje konsorsiyumu 4 ortaktan oluşmaktadır :
LP Koordinator – ECOM (Romanya)
P1- Sinop Üniversitesi
P2-Of Ziraat Odası, Trabzon
P3-Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Politik Araştırma Merkezi, Tiflis-Gürcistan

Toplam bütçe 837,999.80 EURO / olup eş finansman harici olarak 90%’ı yaklaşık 754,199.82 EURO AB tarafından finanse edilecektir. Bütçe dağılımı aşağıdaki gibidir.
LP- 331,079.40 EURO
P1-209.420,40 EURO
P2- 133,500.00 EURO
P3-164,000.00 EURO
Tüm eş finansman 83,799.80 EURO olup Of Ziraat Odası 13 350,00 Euro eş finansman karşılayacaktır.

Proje süresi 2 (iki) yıl olup 1 Haziran 2020-31 Mayıs 2022 arasında icra edilecektir.

Hakan Ulusoy
Of Ziraat Odası
Genel Sekreter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR