SERİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İmar planı hakkında kamuoyunu bilgilendirme

SERİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823609
Şehir : Antalya / Serik
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 13.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Konusu
:
1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI PLAN NOTLARI DEĞİŞİKLİĞİ
Tebligat Muhatabı
:
KAMUOYU

3194 Sayılı İmar Kanununun 8, 19. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

PLAN DEĞİŞİKLİĞİ İLAN METNİ


Serik ilçesi, Gebiz, Çandır, Yukarıkocayatak, Yukarıkocayatak-Azaplar ve Abdurrahmanlar Mah. Plan notları eklenmesine ilişkin hazırlanan 02.02.2018 tarih ve 26 sayılı kararı ile Belediye Meclisimiz tarafından uygun görülen 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI PLAN NOTLARI DEĞİŞİKLİĞİ, Gebiz, Çandır ve Abdurrahmanlar Mahallelerinde 1/1000 ölçekli plan hükümlerine eklenen “İmar planında ticari saha olarak belirlenmeyen konut bölgelerinde yürürlükteki yönetmelik hükümleri uyarınca mevcut yapı konturları dahilinde kalmak suretiyle zemin katta küçük çapta ticari ihtiyacı karşılayacak depo yapılabilir. Asma kat yapılması halinde yüksekliği 5.50 metre olacaktır. Bu yapılara yapı ruhsatı ve işyeri açma ruhsatı vermeye belediye yetkilidir. Ve yapı nizamı, kullanım kararı ve kat adedi birbirinden farklı parseller olmamak kaydı ile plan değişikliğine gerek kalmaksızın tüm parseller tevhit edilebilir.” plan notlarının kaldırılması ve “Mevcut durumda 18. Madde uygulaması yapılmış olan parsellerde, plan değişikliği ile yola veya kamuya ilave terk çıkması durumunda, kamuya bedelsiz olarak terk etmek koşulu ile parsel üzerindeki emsal, parselin terkten önceki mevcut durumundaki brüt alanından hesaplanır.” Plan notunun ise “Mevcut durumda 18. Madde uygulaması yapılmış olan parsellerde, plan değişikliği ile yola veya kamuya ilave terk çıkması durumunda, kamuya bedelsiz olarak terk etmek koşulu ile parsel üzerindeki emsal, brüt parsel alanı esas alınarak hesaplanır.’’ Olarak düzeltilmesi kaydıyla Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin 08.05.2018 tarih ve 510 sayılı kararı ile değiştirilerek onaylanmıştır.
Söz konusu plan değişikliklerine ait çalışmalar Belediye Hizmet Binası 2. katındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ilan panosunda gazete yayın tarihinden itibaren 1 (bir) ay süreyle mesai bitimine kadar askıya çıkarılmıştır.
İlgililere tebligat yerine geçmek üzere ilan edilir.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR