ESKİŞEHİR TİCARET ODASI

Eskişehir Ticaret Odası 2. Meslek Grubu Üyelerine Çağrı

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909370
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Üyeler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik (8) (11). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Eskişehir Ticaret Odası Duyuru

Odamız 2. Meslek Grubu ( Gıda Maddeleri Perakende Ticareti ) organ üyelerinde boşalma olması nedeniyle seçim yapılacaktır. 2. Meslek Grubundaki üyelerimizin 5174 Sayılı TOBB Kanununun 83’üncü maddesi uyarınca seçme ve seçilme haklarından yararlanabilmesi için vergi mükellefiyeti olma şartı arandığından dolayı ilgili meslek grubundaki üyelerimizin vergi mükellefiyetleri ile ilgili Odamızdaki kayıtlarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Üyelerimizin vergi kayıtlarını 10/12/2018 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Odamız ilan panosunda yer alan listelerden kontrol edebilirler. Vergi kayıtlarında hata olan üyelerimiz durumlarını Vergi Dairesi’nden alınmış bir evrak Oda Başkanlığı’na hitaben yazılmış bir dilekçe ile Odamıza başvurarak kayıtlarının düzeltilmesini isteyebilirler.

Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin Odamızda mevcut vergi mükellefiyeti kayıtlarının üyelerimizce doğru olarak kabul edildiği varsayılacaktır.

Gelir ve Kurumlar vergisi mükellefiyeti olmayan üyelerimiz, seçme ve seçilme haklarından yararlanamayacaklardır.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR