MURATPAŞA TAPU MÜDÜRLÜĞÜ

Elbirliği mülkiyetinin paylı mülkiyete çevrilmesine ilişkin tebligat

MURATPAŞA TAPU MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063171
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Mehriban BÜLBÜL, Mehmet Tanyer BÜLBÜL, Mahmut Levent BÜLBÜL, Ebru CENGİZ ve Ayşe Özlem TUNÇ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) Kadastro İlanları Hakkında Yönetmelik (3) (4). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Muratpaşa Tapu Müdürlüğünden:

İLANEN DUYURULUR.

(Miras ortaklığından doğan elbirliği mülkiyet paylı mülkiyete çevrilecektir.)

Antalya İli Muratpaşa İlçesi Yıldız Mahallesi, 71 Pafta, 1532 Ada, 10 Parsel, 1 Kat , 3 nolu niteliği Mesken olan taşınmazın tamamı Mehmet oğlu Mesut BÜLBÜL adına kayıtlı iken; Antalya 9. Noterliğinden verilen 06/06/2014 tarihli ve 10527 sayılı Veraset belgesine istinaden Mehriban BÜLBÜL, Mehmet Tanyer BÜLBÜL, Mahmut Levent BÜLBÜL, Ebru CENGİZ ve Ayşe Özlem TUNÇ isimli mirasçıların payları 5831 sayılı Kanunun 8. maddesi ile Kadastro Kanunu’na eklenen EK 3. maddesine istinaden intikal ve miras ortaklığından doğan elbirliği mülkiyeti paylı mülkiyete çevrilecektir.
Bu nedenle; yukarıda açıklanan mirasçılar 25/10/2019, Cuma günü, saat 08:30 dan itibaren 26/11/2019, Salı günü, saat:17:30’a kadar Anılan Kanun hükmüne göre, elbirliği mülkiyetinin devamına yönelik bir itirazı olan varsa bu itirazı veya paylaşma davası açılmış ise dava açıldığı hususunu bu ilanın tebliğinden itibaren (15 günlük süre içerisinde) Tapu Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir. Postada (vs) olabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Herhangi bir itirazınız olmazsa veya paylaşma davasının açıldığı bildirilmezse, işbu taşınmaz üzerindeki elbirliği mülkiyeti paylı mülkiyete dönüştürülerek, hissedarlık esaslarına göre mirasçılar adına tapu kütüğüne tescil edilecektir. 09/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR